سعید آژده؛
فرصت های تاریخی ،که خوزستان از دست داد….دریغا مقتدایی!

نگاهی به کارنامه استاندار مقتدایی و فرصت سوزی ها با هزار دریغ و افسوس

مقتدایی با عملکرد ضعیف خود در استان و تعدادی دیگر از مدیران دولت امید،امیدی برای دولت متصور نیست و به نظر می رسد مدتی تصمیم گرفته است پشتوانه اصولگرایی،برای خودش دست و پا کند و شایبه حمایت و رای دور اول انتخابات اهواز از سه کاندید غیر از لیست امید بیشتر از هرچیزی به این شایعه دامن می زند….

اصولا مقتدایی طی این مدت سعی کرد بدهی های خود را به رفیقانش،ادا کند تا المال مدیریت در استان انتصاب ده ها مشاور نه تنها ارزش این سمت را پایین آورد بلکه بیشتر این امر در جهت رضایت مندی و لبخند دوستانی بود که گویا در دوره انزوای وی در شرکت ملی حفاری وی را تنها نگذاشتند….

انتصاب های وی بیشتر بر اساس رابطه مندی بود تا شایسته سالاری وی نسلی از دوستان بازنشسته استان را که دیگر انگیزه ای برای اینکار نداشتند به کار گمارد خیلی ها ترکیب مدیران وی را ترکیب پیران بی انگیزه نامیدند! هرچند منتقدان وی اینکار ایشان را به تبع دولت روحانی می دانند اما روحانی گویا از جبر بود ولی مقتدایی در اختیار ده ها انتخاب و انتصاب در کمتر از سه روز گذشته ،اصولا نمی تواند پشتوانه کارشناسی و منطقی داشته باشد و بیشتر به نظر می رسد اینگونه عملکرد وی محصول خودنمایی در دوران خلا قدرت بین دو مجلس است….

مقتدایی یک بازی دو سر برد از نظر خودش را آغاز کرده است اگر عزل شود که خود را در جبهه اصولگرایان عزیز می کندو هم دیگر خود را بی نیاز از مال و منصب می داند و هم انتصاب های خود را انجام داده است…. و استاندار بعدی اگر بخواهد انتصاب ها را لغو نماید با یک چالش عظیم مواجه خواهد بود. بزرگترین ضعف و سو مدیریت مقتدایی در کوتاهی وی در تسخیر بازار بزرگ عراق اتفاق افتاد وی می توانست با بازار عراق خوزستان را به شکوفاترین دوران تاریخ خود تبدیل کند جنوب عراق می توانست بزرگترین بازار اشتغال نیروهای بیکار خوزستان باشد…

حتی یک شرکت توریست درمانی خوزستان در دوره مقتدایی نتوانست شکل بگیرد یک سرمایه گذاری دو جانبه ایران و عراق در زمان مقتدایی انجام نشد،یک نمایشگاه عرضه محصولات خوزستان در عراق برگزار نشد در حالیکه استاندار حجازی برگزار کرده بود. بزرگترین بازار جهان در بغل ماست بله دوستان اشتباه نشنیدید،عراق بزرگترین بازار جهان است روزانه چهارمیلیون،بشکه نفت دارد و تمام نیازش را از طریق واردات انجام می دهد و هیچ تولیدی ندارد عمده مبادلات ایران و عراق مصالح ساختمانی ست که بصورت خودجوش بوده و دولت هم هیچ نقشی در آن ندارد.

اصولا دوره مقتدایی و تیم وی را می توانیم بزرگترین فرصت سوزی تاریخ ایران و خوزستان بحساب آورد!

تولید ناخالص ترکیه طی هشت سال از ۳۵۰ میلیارد دلار در سال به ۱۳۰۰میلیارد دلار در سال رسید که بخش اعظم این رشد نجومی و افسانه ای مدیون نفوذ دولت ترکیه در بازار عراق بوده در صورتیکه این شرایط برای خوزستان به مراتب سهل الوصول تر از ترکیه بوده است.

در انتها اگر دولت بخواهد از رای اعتمادی که مردم به خود دولت و نماینده های منتخبش،داده اند صیانت کنند باید هرچه سریع تر و با یک اقدام ضرب العجلی،خود را از این منجلاب سو مدیریتی که در کشور و مخصوصا خوزستان دامنگیرش،شده است برهاند و برای عبرت آیندگان و سایر مدیران که با تصمیمات و سو مدیریت به اقتصاد معیشت و توسعه کشور آسیب می زنند برخوردی قاطعانه نموده و این مدیران را بر اساس قانون موظف به پاسخگویی و اهمال مدیریتی خود نمایند.

سعید آژده

دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare