کد خبر: 414
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۴/ اردیبهشت/ ۱۳۹۴ - ۲:۳۳

دومین روز مذاکرات ایران و ۱+۵ در سطح معاونان وزیران خارجه ایران

به گزارش خوزستان سرافراز”دومین روز مذاکرات ایران و ۱+۵ در سطح معاونان وزیران خارجه ایران، آمریکا و رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا پایان یافت.

به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دور تازه مذاکرات ایران و ۱+۵ از روز چهارشنبه با دیدار سید عباس عراقچی و مجید تخت‌روانچی، معاونان وزیر خارجه کشورمان با هلگا اشمید، معاون نماینده گروه ۱+۵ و رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا آغاز شد. این مذاکرات در دومین روز (پنجشنبه) با گفت وگوی سه جانبه معاوانان وزیران خارجه ایران و آمریکا که با حضور هلگا اشمید همراه بود، دنبال شد.

گفت وگوهای سه جانبه عراقچی، روانچی، شرمن و اشمید در دو نوبت صبح و عصر انجام شد. هم چنین هیات های کارشناسی ایران، آمریکا و اتحادیه اروپا عصر امروز جداگانه به بررسی و نگارش متن پرداختند.

هیات‌های مذاکره کننده نگارش متن توافق جامع را از این دور مذاکرات آغاز کرده‌اند و بنا بر اعلام برخی منابع نزدیک به مذاکرات دو طرف توانسته اند به چارچوبی مشخص و هماهنگی لازم برای چارچوب نگارش دست یابند.

با این حال موضوعات دیگر به ویژه “تحریم ها” از مهترین محورهای مورد مذاکره طی دو روز گذشته بوده است و بخش مهمی از مذاکرات معاونان وزیران خارجه ایران و آمریکا در روز پنجشنبه را موضوع چگونگی لغو تحریم‌ها تشکیل داده است.

مواضع اخیر مقامات آمریکایی درباره لغو نشدن یکباره تمامی تحریم ها به محض اجرای توافق جامع هسته ای یکی از مهم ترین ابهامات و نگرانی های مقامات ایرانی و تیم مذاکره کننده هسته ای مان است که در مذاکرات این هفته و نیز مذاکراتی که هفته آینده در نیویورک برگزار خواهد شد موضوع مورد بحث دو طرف به ویژه ایران و آمریکا خواهد بود.

علاوه بر این مصوبه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا درباره نظارت بر توافق جامع هسته ای از دیگر موضوعاتی است که هیات مذاکره کننده ایران در مذاکرات این هفته در وین درباره آن گفت وگو کردند.

به گزارش ایسنا، مذاکرات روز جمعه در سطوح مختلف ادامه می یابد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک