کد خبر: 492
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۵/ اردیبهشت/ ۱۳۹۴ - ۳:۲۹

مدیر پژوهش ، فناوری و مهندسی ساخت ملی حفاری از سرمایه گذاری حدود ۳۰۰ میلیارد ریالی در زمینه پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی در سال ۹۴ خبر داد.

به گزارش خوزستان سرافراز به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران ، مهندس مهدی عرشیان مدیر پژوهش ، فناوری و مهندسی ساخت شرکت از اجرایی شدن قرارداد پژوهشی در زمینه تدوین دانش فنی ، آنالیز مواد ،تهیه نقشه های اجرایی با جهاد دانشگاهی خوزستان خبر داد و گفت : در راستای اهداف و تاکیدات مدیریت ارشد شرکت مبنی بر استفاده از پتانسیل مراکز علمی / پژوهشی استان و با هدف بومی سازی قطعات و تجهیزات پرمصرف صنعت حفاری، قرارداد پژوهشی با پژوهشگاه تکنولوژی تولید جهاد دانشگاهی منعقد گردید.

وی مدت زمان قرارداد را سه سال و مبلغ آن را ۴۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت : این قرارداد در اشتغالزایی بیش از ۱۵۰ نفر بصورت مستقیم تاثیر بسزایی دارد.

عرشیان بیان کرد : واحد مدیریت پژوهش ، فناوری و مدیریت ساخت شرکت بر اساس نیازهای خود و در جهت خودکفایی با همکاری شرکت های سازنده و مراکز دانش بنیان اقدام به طراحی ، تولید و ساخت قطعات پرمصرف صنعت حفاری می نماید.

مدیریت پژوهش ، فناوری و مهندسی ساخت ملی حفاری تصریح کرد : تجهیزات پیچیده فنی که نیاز به ساخت داخل دارد از طریق شورای پژوهش به مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی سپرده می شود تا با استفاده از توان علمی و فنی مراکز دانش بنیان و همکاری صنعتگران ایران تجهیزات با کیفیت و مطابق استانداردهای روز تولید شود.

وی در ادامه گفت : سایر قطعات مورد نیاز بر اساس کمیته ارزیابی و برگزاری مناقصه عمومی به شرکت های سازنده جهت ساخت واگذار می شود.

عرشیان سرمایه گذاری امسال پروژه های پژوهش و تحقیقاتی شرکت را ۲۵ تا ۳۰ میلیارد تومان عنوان کرد و بر استفاده حداکثری از توان داخلی در راستای خوداتکایی و  سیاست های اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.

مهندس عرشیان به برگزاری بیستمین نمایشگاه بین المللی ، نفت ، گاز ، پالایش و پتروشیمی که قرار است اواسط ماه جاری در تهران برگزار شود اشاره کرد و گفت : نمایشگاه محل تعامل صنعت و مراکز تولید و فرصت مناسبی است تا سازندگان داخلی توان خود را به نمایش گذارند و کارشناسان ملی حفاری و سایر شرکتها بمنظور شناسایی و ارزیابی توان شرکت های داخلی و خارجی در این نمایشگاه حضوری فعال دارند.

مهندس عرشیان در خاتمه به تمدید فراخوان شناسایی سازندگان داخلی اشاره کرد و گفت : برای سومین بار فراخوان شناسایی سازندگان داخلی را تا نیمه اردیبهشت ماه سال جاری تمدید کرده ایم تا شرکت های متقاضی بتوانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی شرکت ، اطلاعات خود را ثبت نمایند و این فرصت خوبی برای آنها بحساب می آید چرا که ارزیابی شرکت های سازنده بمدت دو سال برای این شرکت اعتبار خواهد داشت.

گفتنی است ، مدیریت پژوهش ، فناوری و مهندسی ساخت ملی حفاری با توجه به تکنولوژی محور بودن شرکت و اهمیت استراتژیکی آن در فرآیند تولید ، بومی سازی این صنعت پیچیده را در سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است و از شرکت های پیشرو در امر بومی سازی قطعات ، تجهیزات و  استفاده از پتانسیل داخل کشور بحساب می آید.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک