کد خبر: 476
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۵/ اردیبهشت/ ۱۳۹۴ - ۱:۲۵

منابع اروپایی اعلام کردند دو کشتی قرار است در مجموع ۹۰ هزار تن گندم تولید آلمان را به ایران صادر کنند.

به گزارش خوزستان سرافراز به نقل از رویترز، قیمت گندم اروپا روز پنجشنبه به دلیل حجم مناسب صادرات اتحادیه اروپا، افزایش در شیکاگو و هشدار در مورد وارد شدن محصولات به دوره رشد بهاره افزایش یافت.
گندم برداشت شده در ماه می، دیروز با ۱.۵ یورو معادل ۰.۸ درصد افزایش به ۱۸۵ یورو در هر تن رسید.
اتحادیه اروپا گزارش داد که مجوز صادرات هفتگی ۶۷۹ هزار تن گندم نرم را صادر کرده است. به این ترتیب اتحادیه اروپا در مسیر شکستن رکورد فصل گذشته قرار دارد.
یک تاجر آلمانی در این باره گفت: «ما یک برنامه صادراتی بسیار پرکار داریم و کشتی های بزرگ در بنادر آلمان صف بسته اند…. ارزش یورو همچنان نسبتا پایین است.»
منابع آگاه گفتند، تنها در هامبورگ کشتی ها قرار است ۱۲۰ هزار تن گندم به مقصد عربستان، ۵۵ هزار تن به مقصد الجزایر، ۳۱ هزار تن به مقصد مراکش و ۲۵ هزار تن به مقصد سرزمین های اشغالی بارگیری کنند.
بر اساس این گزارش، یک کشتی نیز در بندر روستوک در حال بارگیری ۶۰ هزار تن گندم به مقصد ایران است. یک کشتی دیگر نیز از بندر لوبک به ظرفیت ۳۰ هزار تن به ایران اعزام خواهد شد.
بازارهای گندم در هفته گذشته به دلیل بازگشت بارندگی به مناطق تحت کشت گندم در آمریکا و وضعیت مساعد در اتحادیه اروپا و منطقه دریای سیاه تحت فشار بوده است.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک