کد خبر: 486
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۵/ اردیبهشت/ ۱۳۹۴ - ۲:۲۷

پیش‌بینی ما این است که بتوانیم در ابتدای خرداد ماه قانون ششم توسعه را تقدیم کنیم و در خردادماه این قانون به دولت و مجلس ابلاغ شود و این دو بتوانند در ماه‌های تیر، مرداد و شهریور برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند تا دولت بتواند بودجه سال ۹۵ را بر اساس سیاست‌های کلی برنامه ششم تنظیم کند و سال آینده نخستین سال برنامه ششم خواهد بود.

 پایگاه خبری خوزستان سرافراز، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست خبری که پس از جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، با بیان اینکه مباحث مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنان روی سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه ادامه دارد، اظهار کرد: امروز توانستیم سیاست‌های اقتصادی را به پایان برسانیم و در هفته‌های آینده نیز وارد سیاست‌های مربوط به محیط زیست و امورات فرهنگی و اجتماعی خواهیم شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به برگزاری جلسات تشخیص مصلحت نظام به صورت فوق‌العاده برای اتمام هر چه سریعتر روند بررسی سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه، گفت: هفته آینده به دلیل تعطیلی روز شنبه جلسه فوق‌العاده روز یکشنبه برگزار می‌شود تا هر چه سریعتر بتوانیم نظرات و پیشنهادات مجمع را خدمت مقام معظم رهبری ارائه کنیم تا ایشان پس از مطالعه و نهایی کردن سیاست‌های کلی برنامه ششم این سیاست‌ها را به دولت و مجلس ابلاغ کنند تا بر اساس آن برنامه ششم تنظیم شود.

وی گفت: پیش‌بینی ما این است که بتوانیم در ابتدای خرداد ماه قانون ششم توسعه را تقدیم کنیم و در خردادماه این قانون به دولت و مجلس ابلاغ شود و این دو بتوانند در ماه‌های تیر، مرداد و شهریور برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند تا دولت بتواند بودجه سال ۹۵ را بر اساس سیاست‌های کلی برنامه ششم تنظیم کند و سال آینده نخستین سال برنامه ششم خواهد بود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به جزئیات جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام، اظهار کرد: در جلسه امروز گزارشاتی در رابطه با بحث یمن داده شد و همان‌طور که ما قبلا هم گفته‌ایم یمن باتلاقی برای عربستان سعودی خواهد شد.

رضایی با بیان اینکه امروز کاملا این موضوع مشخص شده است، افزود: امروز اختلافات بسیار جدی در درون حاکمیت عربستان آغاز شده است و بسیاری از خلبانان از رفتن برای بمباران اظهار نارضایتی کرده‌اند چرا که خود دیده‌اند که چگونه بمب‌هایشان بر روی زنان و کودکان و مردم مظلوم یمن ریخته شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه هر چه عربستان سعودی زودتر از باتلاقی که در آن قرار گرفته بیرون بیاید به نفعش خواهد بود، اظهار کرد: تنها راه‌حل این موضوع شروع مذاکرات سیاسی میان طرف‌های اصلی یمن و میان گروه‌های مختلف یمنی در داخل یمن است.

وی با تاکید بر اینکه مردم یمن مردمی بسیار فرهیخته و متمدن هستند، ادامه داد: مردم یمن نشان داده‌اند که خود می‌توانند کشور خود را اداره کنند و به هیچ قیمی نیاز ندارند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه عربستان باید هر چه سریعتر به دخالت‌های خود پایان دهد، گفت: اهانت بزرگی که حکام سعودی کردند و مردم آنجا را از اختیار باز داشته‌اند قاعدتا باید اصلاح و جبران شود و عربستان هر چه سریعتر دخالت‌ها و بمباران‌های خود را تمام کند چرا که این موضوع به نفع خودش خواهد بود.

رضایی در ادامه این نشست خبری در پاسخ به پرسش خبرنگاری در مورد طرح رسیدگی به اموال مسئولان در مجمع تشخیص مصلحت نظام، اظهار کرد: در این زمینه بحث‌های ما تمام شده و نظرات کارشناسان را دریافت کرده‌ایم. تحقیقات میدانی نیز انجام داده‌ایم. در حال حاضر این طرح در نوبت دستور قرار گرفته است و پس از رسیدگی به سیاست‌های کلی برنامه ششم و همچنین سیاست‌های کلی انتخابات، به مساله رسیدگی به اموال و دارایی‌های مسئولان کشور رسیدگی خواهیم کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا در مورد هشدار اخیر وزیر کشور در مورد ورود پول‌های کثیف به انتخابات و چگونگی بررسی این موضوع در قانون جامع انتخابات، گفت: یکی از سیاست‌های کلی انتخابات، شفاف‌سازی کلیه منابع و هزینه‌های انتخاباتی هستند که اگر ابلاغ شود در مجلس شورای اسلامی تبدیل به قانون می‌شود و حد و حدود اینکه هر کسی چه مقدار می‌تواند در انتخابات هزینه کند را مجلس باید تعیین کند، اما شفاف کردن این منابع در سیاست‌های کلی ذکر شده است.

وی همچنین در مورد اینکه آیا قانون جامع انتخابات در انتخابات امسال مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری اجرایی می‌شود؟ گفت: ان‌شاءالله این طرح را تا پایان خرداد تحویل مجلس خواهیم داد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا برنامه‌ای برای شرکت در انتخابات مجلس دارید؟ اظهار کرد:‌من در

انتخابات مجلس شرکت نمی‌کنم.

در ادامه خبرنگاری از محسن رضایی پرسید اخیرا یکی از اعضای دولت اظهاراتی در مورد انتخابات داشته‌اند و برخی نسبت به این صحبت‌ها اینگونه برداشت کرده‌اند که دولت قصد ورود به انتخابات را دارد، آیا در مجمع تشخیص مصلحت نظام در این مورد بحثی مطرح شده است؟ که در پاسخ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: بحث کرده‌ایم که هر نوع استفاده از قدرت و ثروت در انتخابات ممنوع است و حدود و وظایف آن را باید مجلس تصویب کند.

وی در پایان در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا در مورد استانی شدن انتخابات مجلس در مجمع بحثی مطرح شده است؟ گفت: در مجمع در این باره بحثی نکردیم.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک