کد خبر: 501
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۵/ اردیبهشت/ ۱۳۹۴ - ۴:۵۱

دوربرگردانها که به تازگی به عنوان یکی از المانهای مهم شبکه معابر شهری در کشور ایران معرفی و اجرا شده اند، کاربرد وسیعی در حذف چراغ راهنمایی از تقاطعات پیداکرده اند.

به گزارش پایگاه خبری خوزستان سرافراز:به منظور رفاه حال شهروندان و بهبود عبور و مرور شهری ،شهرداری منطقه ۷ اهوازاقدام به اجرای عملیات اصلاح هندسی در مسیر بلوار پاسداران و میدان خلیج فارس نمود.
دوربرگردانها که به تازگی به عنوان یکی از المانهای مهم شبکه معابر شهری در کشور ایران معرفی و اجرا شده اند، کاربرد وسیعی در حذف چراغ راهنمایی از تقاطعات پیداکرده اند.

لذا با توجه به خصوصیات اصلی خود یعنی کاهش حرکات تداخلی و حذف حرکات گردش به چپ، باید در فواصلی مناسب از تقاطع قرار داشته باشند تا وسایل نقلیه که از انها برای گردش به چپ و سپس حرکت مستقیم یا گردش به راست استفاده میکنند، به راحتی درجریان ترافیک قرار بگیرند و مشکلی پیدا نکنند.

ارسلان شهنی شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت : به‌ منظور ایمن‌سازی مسیر و رفع گره های ترافیکی، عملیات اصلاح هندسی مسیر بلوار پاسداران و میدان خلیج فارس که یکی از مهمترین ورودی‌های شهر محسوب می‌شود در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: با توجه به اتمام پروژه زیر گذر خلیج فارس این فعالیت به منظور ارتقاء ایمنی مسیر، کاهش تصادفات و رفاه حال شهروندان اجرا گردیده که اجرای این طرح علاوه بر اینکه موجب تسهیل در عبور و مرور شهروندان به بلوار پاسداران می شود باعث بهبود شبکه معابر شهری نیز خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: بر اساس این طرح، میدان خلیج فارس مسدود، و دسترسی به مسیر از طریق زیر گذر و اصلاحات هندسی بلوار پاسداران انجام خواهد شد. این طرح در راستای کاهش تصادفات و جلوگیری از گره های ترافیکی با استفاده از جداول سیمانی از ورودی زیرگذر تا ترمینال زاگرس در مرحله اجراست.
وی در پایان گفت : برای اجرای این طرح اصلاح هندسی ، که شامل :زیرسازی ، جدول گذاری ،جاده سازی و احداث دور برگردان می باشد اعتباری بالغ بر دو میلیارد و هشتصد میلیون ریال اختصاص داده شده است .و اکنون در این فعالیت عملیات خاکبرداری ،تثبیت بستر خاک ،زیرسازی ،جاده سازی ،آسفالت ،جدول و نصب علائم ترافیکی در مرحله اجرا می باشد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک