کد خبر: 703
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۹/ اردیبهشت/ ۱۳۹۴ - ۰:۰۳

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: محصولات لبنی که از کشور عراق به دلیل وجود روغن پالم برگشت خورده اند احتمالا مربوط به صنایع کوچک منطقه ای است.

خوزستان سرافراز/ رضا باکری در واکنش به اظهارات رئیس سازمان ملی استاندارد در ارتباط بازگردان ماست‌های صادرشده به عراق به دلیل وجود روغن پالم در محصول، گفت: در برند‌های معتبر که عضو انجمن هستند مشکلی در خصوص استفاده از روغن پالم در فرآورده‌های ندارد و محصولات آنها تا به امروز برگشت نخورده است.

دبیر انجمن صنایع لبنی ادامه داد: برنده‌های معتبر صنایع لبنی اجازه مصرف روغن پالم در تولیدات به منظورعرضه در بازار داخل و صادارت ندارند و تخلف صورت گرفته احتمالا مربوط به صنایع لبنی منطقه‌ای است. باکری اظهار داشت: هشت برند معروف صنایع لبی کشور محصولات خود را به طور مرتب و بدون مشکل به عراق صادر می کنند اما برخی از شرکت‌های کوچک منطقه ای در مرزهای غربی کشور حضور دارند که انجمن نظارتی بر روی آنها ندارد و محصول خود را از طریق عاملان عراقی و به صورت محدود و حتی پیله وری به این کشور می برند.

دبیر انجمن صنایع لبنی ، تصریح کرد: صنایع لبنی کشور سالانه ۶۰۰ میلیون دلار فرآورده های لبنی صادر می کنند و حاظر به از دست دادن بازار خود درمنطقه نیستند. باکری اظهار داشت: قالب شرکت‌های لبنی قبل از صادارت مجوز‌های لازم را از سازمان غذا و دارو دریافت می کنند اما این شرکت های محصولات خود را در بازار چه های مرزی به فروش می رسانند

دبیر انجمن صنایع لبنی در پایان گفت:در حال حاظر تنها محصولات لبنی که در که در تولیدات آنها میزان کمی از روغن پالم استفاده می شود، بستی(روکش بستنی) و خامه قنادی است.

 

 

منبع/ تسنیم

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک