کد خبر: 992
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۴/ اردیبهشت/ ۱۳۹۴ - ۵:۵۱

معاون فنی و عمرانی شهرداری اهواز گفت: به منظور مرمت تعدادی از خانه های قدیمی در شهر اهواز برخی از این بناها مرمت و به نگارخانه ها، موزه های کوچک و سفره خانه های سنتی تبدیل می شوند که نوعی جاذبه گردشگری به شمار می آیند.

خوزستان سرافراز”محمد صفری روز دوشنبه در جلسه مشترک میراث فرهنگی و شهرداری اهواز در خصوص اجرای طرح توسعه ترافیکی میدان چهارشیر اظهار کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر اهواز همزمان با توسعه شهر و حل گره های ترافیکی دغدغه حفظ آثار تاریخی و بافت های فرهنگی را نیز مدنظر دارند و امروز شهرداری ها تنها یک نهاد خدماتی نیستند بلکه موضوعات فرهنگی و اجتماعی شهر را نیز بر عهده دارند.

وی افزود: در شهر اهواز متاسفانه جاذبه های کافی برای نگه داشتن گردشگران وجود ندارد بنابراین باید قدرت نگه داشتن گردشگر را داشته باشیم.

صفری گفت: امروز میدان چهارشیر اهواز تنها یک میدان تردد برای وسایل نقلیه است و هیچ گونه گردش پیاده ای در آن انجام نمی شود و تنها به شکل یک نماد و منظر است اما با احداث این تقاطع علاوه بر اینکه به منظر میدان آسیبی نمی رسد، امکان استفاده گردشگران را نیز از نزدیک فراهم می شود.

وی افزود: به منظور حفظ منظر میدان چهارشیر ارتفاع پل اصلی به میزان دو برابر حد معمول افزایش یافت تا دید میدان را از میان نرود و رعایت تنها این یک نکته حدود ۱۰ میلیارد ریال به هزینه این پل اضافه کرد.

وی ادامه داد: در اجرای این طرح دست مشاور را باز گذاشتیم و با وجود اینکه پروژه گرانتر شد اما برای حفظ ارزش بالای آثار فرهنگی شهر این موضوع نادیده گرفته شد.

صفری بیان کرد: به منظور این که طرح مسیر گردشگری میدان را نیز ایجاد کنیم از خدمات یک شرکت میراث فرهنگی استفاده می کنیم که همزمان با کار مطالعه توسعه پایدار، مشاوره طرح را انجام دهد.

معاون شهرداری اهواز گفت: امروز تفاهم های خوبی انجام شد و میدان چهارشیر تنها موضوع بحث نیست بلکه در شهرداری اهواز مباحث مشترک بسیاری با میراث فرهنگی وجود دارد.

وی افزود: در شهر اهواز چندین گره ترافیکی خاص وجود دارد که معضلات بسیاری را ایجاد کرده و پل سوم اهواز که یکی از این گره ها بود، تعریض شد و این از بزرگترین پروژه های شهرداری اهواز بود.

وی بیان کرد: در طراحی طرح توسعه میدان چهارشیر یکی از مجربترین مشاوران کشور بکار گرفته شد و بسیاری از نکات مدنظر قرار گرفت که حفظ منظر میدان و رعایت دغدغه های میراث فرهنگی از این موارد است.

میدان شهید بندر(چهار شیر) اهواز مربوط به دوره پهلوی در سال ۱۳۸۱

به شماره ۷۰۴۰ در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک