کد خبر: 1311
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۱/ اردیبهشت/ ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۴

در اسفندماه سال ۹۳ فردی با مراجعه به کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس اعلام کرد که قصد خرید یک دستگاه خودرو پراید با شرایط اقساط (لیزینگ ) را داشته که توسط اعضای یک شرکت فروش لیزینگی خودرو مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.

خوزستان سرافراز/ در اسفندماه سال ۹۳ فردی با مراجعه به کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس اعلام کرد که قصد خرید یک دستگاه خودرو پراید با شرایط اقساط (لیزینگ ) را داشته که توسط اعضای یک شرکت فروش لیزینگی خودرو مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور شعبه نهم بازپرسی دادسرای ناحیه ۴ تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و مالباخته پس از حضور در پایگاه چهارم آگاهی ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : از طریق آگهی یکی از روزنامه ‌ها، برای خرید خودرو به صورت اقساط و لیزینگ به دفتر شرکت سروش خودرو در میدان ملت مراجعه کردم . پس از عقد قرارداد و پرداخت مبلغ پنج میلیون تومان ، مقرر شد که ظرف مدت یک ماه خودروی پراید را تحویل بگیرم اما پس از گذشت این مدت ، در زمان مراجعه به دفتر شرکت سروش خودرو متوجه شدم که شرکت مذکور تعطیل شده و اعضای آن متواری شده اند.

با آغاز تحقیقات ، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی به محل شرکت واقع در طبقه دوم یک ساختمان تجاری اطلاع پیدا کردند که محل دفتر ، یک واحد استیجاری بوده که حدودا سه ماه پیش توسط دو نفر به نام های “حسین . ه” ۳۱ ساله و “امین . الف” ۳۰ ساله اجاره شده است ؛ صاحب ملک تجاری مذکور که خود اقدام به طرح شکایت از این دو نفر کرده بود ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : در زمان عقد قرارداد اجاره ی واحد مذکور ، قرار شد تا بنده یک دستگاه خودرو پراید از شرکت سروش خودرو دریافت و پیش پرداخت ثبت نام و همچنین اقساط خودرو نیز در قالب کرایه ماهیانه واحد ، تسویه شود به همین علت بنده طی این مدت حتی یک ریال نیز بابت اجاره دادن واحد تجاری خود از این افراد نگرفتم.

همزمان با تحققات پلیسی از محل شرکت و با مراجعه تعداد دیگری از شکات و مالباختگان به محل شرکت ، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگانی شدند که به همین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند .

در ادامه و با انجام اقدامات پلیسی ، کارآگاهان موفق به شناسایی محل های تردد و مخفیگاه دو متهم پرونده که دو بچه محل بودند در منطقه مهرآباد جنوبی شده ، با اطمینان از حضور در مخفیگاه هایشان اقدام به دستگیری هر دو نفر آنها کرده و در بازرسی از محل زندگی این دو نفر تعداد زیادی تصاویر متعلق به مدارک شناسایی متعلق به افراد غیر کشف شد که با بررسی آنها تعداد دیگری از شکات و مالباختگان پرونده مورد شناسایی قرار گرفتند .

متهمان پس از انتقال به پایگاه چهارم پلیس آگاهی و مواجه شدن با شکات و همچنین مدارک به دست آمده از مخفیگاه های آنها ، صراحتا به کلاهبرداری در قالب شرکت لیزینگی “سروش خودرو” اعتراف و عنوان کردند که پس از سه ماه فعالیت در میدان ملت و متواری شدن از این محل ، قصد ادامه فعالیت خود در مکان دیگری در شهر تهران را داشته اند که پیش از آن توسط کارآگاهان دستگیر شده اند .

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی ، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در این باره گفت : در حال حاضر قرار قانونی از سوی مقام قضایی برای هر دو متهم پرونده صادر و تحقیقات برای شناسایی دیگر مالباختگان احتمالی در این پرونده ، در دستور کار کارآگاهان قرار گرفته است .

وی از کلیه شکات و مالباختگانی که تحت عنوان شرکت لیزینگ سروش خودرو مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند خواست تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در سیدخندان – خیابان ابوذر غفاری – جنب کلانتری ۱۲۰ سیدخندان مراجعه کنند.

 

منبع: ایسنا

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک