کد خبر: 1771
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۸/ اردیبهشت/ ۱۳۹۴ - ۵:۲۷

گروه داعش به عنوان یکی از خطرناکترین گروه های تروریستی جهان دارای عناصری از اتباع مختلف بسیاری از کشورهای جهان است که در این گزارش مهمترین سرکردگان و فرماندهان این گروه معرفی می شوند.

به گزارش خوزستان سرافراز  ، رسانه های عراقی به معرفی مهمترین سرکردگان گروه تروریستی داعش پرداخته اند، تروریست هایی که تحت پیگرد دولت عراق و آمریکا هستند و چه بسا برای ارائه هر گونه اطلاعاتی درباره آنها پاداش در نظر گرفته شده است.

 ابوبکر البغدادی

اسم کامل وی «ابراهیم عواد ابراهیم علی البدری السامرائی» است. وی سرکرده اصلی گروه داعش محسوب می شود که در سال گذشته میلادی خود را امیر این گروه نامید و خواستار بیعت تمامی گروه های تروریستی افراطی با خود شد.

در ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۴ وزارت خارجه آمریکا نام وی را در فهرست تروریست ها قرار داد و مبلغ ۵ میلیون دلار به عنوان جایزه برای ارائه اطلاعات درباره وی تعیین کرد. خبر کشته شدن الشیشانی بارها اعلام شد اما صحت و سقم آن تا به امروز تایید نشده است.

 ابو وهیب

وی سرکرده داعش در استان الانبار عراق است و نام کامل وی شاکر وهیب الفهداوی الدلیمی است که در سال ۱۹۸۶ به دنیا آمده است. وی مسئول ذبح شماری از رانندگان کامیون سوری در تابستان سال ۲۰۱۳ است. ابو وهیب یکی از ۱۱۰ زندانی است که در پی حمله القاعده به زندان های عراق در سال ۲۰۱۲ موفق به فرار از زندان شد. مسئولان استان الانبار جایزه ۵۰ هزار دلاری برای ارائه اطلاعات درباره وی تعیین کرده اند.

 حسین بلال بوسنیچ

وی یکی از اعضای جنبش سلفی در بوسنی و هرزه گوین و از سرکردگان برجسته داعش محسوب می شود. بوسنیچ در سال ۱۹۷۲ در شمال بوسنی و هرزه گوین به دنیا آمده است و به عضوگیری برای گروه داعش در قاره اروپا معروف است.

وی در زمان کودکی به همراه خانواده خود به آلمان مهاجرت کرد و در آنجا به عضویت در جنبش سلفی درآمد و در سال ۱۹۹۲ در جریان جنگ بوسنی و هرزه گوین به کشورش بازگشت و به یکی از گردان های ارتش بوسنی پیوست.

 طارق بن الطاهر بن الفالح العونی الحرزی

وی تبعه تونس و یکی از قدیمی ترین عناصر داعش در عراق محسوب می شود. طارق الحرزی به امیر انتحاریون معروف است زیرا مغز متفکر صدها حملات انتحاری در مناطق مختلف جهان بوده است. آموزش تروریست ها و اعزام آنها به سوریه از دیگر ماموریت های وی است. دولت آمریکا مبلغ سه میلیون دلار برای جایزه به کسی که اطلاعاتی درباره طارق الحرزی بدهد تعیین کرده است.

فرماندهان شاخه های خارج

برخی سرکردگان داعش نیز متعلق به دیگر گروه های تروریستی در کشورهای مختلف جهان هستند که با ابوبکر البغدادی بیعت کرده اند. برخی از این افراد عبارتند از:

ابوبکر شیخو

وی سرکرده گروه تروریستی بوکوحرام در نیجریه و فرمانده داعش در غرب آفریقا است. شیخو از سال ۲۰۰۹ ریاست گروه بوکوحرام را برعهده داشت.

 عبدالرحمن مسلم دوست

وی روزنامه نگار تبعه افغان است و مدتی را در زندان گوانتانامو بسر برده است. در اواخر سال ۲۰۱۴ به عنوان سرکرده داعش در افغانستان و پاکستان منصوب شده است.

 ابوالبراءالازدی

وی تبعه یمن و یکی از اعضای داعش است. الازدی در پی سیطره داعش بر شهر «درنه» لیبی به عنوان امیر این شهر از سوی ابوبکر البغدادی تعیین شد. وی در حال حاضر قاضی القضات شهر درنه به شمار می رود.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک