کد خبر: 1821
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۹/ اردیبهشت/ ۱۳۹۴ - ۴:۱۴

مدیر بازسازی و نوسازی دستگاههای حفاری شرکت ملی حفاری ایران از پیوستن دو دکل جدید سنگین خشکی به ناوگان حفاری این شرکت خبر داد.

خوزستان سرافراز“به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران عبدالعلی مطهری امروز در این باره گفت: دکلهای ٩٤ و ٩٥ فتح تمام برقی و در ردیف دستگاههای روز آمد حفاری قرار دارند .

وی افزود: این دکلها هم اکنون در موقعیت مناطق نفتخیز جنوب مراحل نصب روی لوکیشن (محل استقرار دکل) و فرآیند آزمایشهای میدانی را می گذرانند و پس از آن در یکی از میدانهای مشترک نفتی وارد چرخه عملیات می شوند .  

مطهری اظهار کرد: این دستگاهها هر کدام با توان ٢ هزار اسب بخار، دارای پنج ژنراتور، سه پمپ سیال، گرداننده فوقانی (تاپ درایو)، سامانه های الکترونیکی، هیدرولیکی و مکانیکی پیشرفته هستند .

مدیر بازسازی و نوسازی دستگاههای حفاری شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به راه اندازی دکل حفاری ٣٩ فتح در روزهای نخست امسال، گفت: برای پاسخگویی به نیازهای صنعت نفت و شتاب بخشیدن به اجرای پروژه های حفاری، این شرکت افزایش تعداد دکلهای ملکی خود را برای امسال  در برنامه دارد و حداقل پنج دکل خشکی به ناوگان شرکت افزوده می شود و  مجموع دکلهای این شرکت به ٧٥ دکل شامل ٧٢ دکل خشکی و سه دکل دریایی می رسد .

وی با اشاره به برنامه ریزی برای تعمیرات اساسی (اورهال) پنج دکل حفاری با استفاده از توانمندیهای داخلی در سال ٩٤، افزود: در سالهای اخیر همه دکلهای حفاری مکانیکی موسوم به (قدر) و نیمه مکانیکی موسوم به (نصر) ملکی شرکت در دوره های تعمیرات اساسی به دکلهای تمام برقی و پیشرفته فتح ارتقا یافته اند .

مطهری اظهار کرد:  دکلهای حفاری این شرکت شامل سبک، سنگین و فوق سنگین هستند که از دکلهای سبک در عملیات تعمیر چاهها استفاده می شود و دکلهای سنگین و فوق سنگین توانایی حفاری چاههای اکتشافی، توسعه ای و توصیفی را دارند و دکلهای جدید با توجه به مجهز بودن به سامانه مدیریت پسماند در بحث حفاظت محیط زیست استانداردهای بین‌المللی لازم را دارند .

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک