کد خبر: 4390
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۸/ تیر/ ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۶

 مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: در کنار ایجاد شرایط و ظرفیت برای حضور گردشگران در استان باید امنیت حضور گردشگران نیز فراهم شود.   به گزارش خوزستان سرافراز” افشین حیدری شامگاه یکشنبه در همایش ارتقاء امنیت گردشگران خارجی در هتل پارس اهواز اظهار کرد: ارتقاء امنیت گردشگران خارجی یکی از کارهایی است که در حوزه گردشگری باید بصورت جدی دنبال می شود و در شورای امنیت ملی به استان ها ابلاغ نیز شد. وی افزود: خوزستان پتانسیل خوبی برای حضور گردشگران خارجی دارد و نیاز است که برای حفظ امنیت گردشگران این فرصت را فراهم کنیم. حیدری گفت: اغلب برای حضور گردشگران هدف گذاری می شود اما امکانات و ظرفیت برای حضور این گردشگران فراهم نمی شود که این ضعف باید برطرف شود. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان با اشاره به امنیت خوبی که در استان حاکم است گفت: با این وجود انتشار حتی یک خبر منفی هم می تواند تاثیر بسیار بدی در بحث گردشگری برجای بگذارد. وی بیان کرد: استفاده از ظرفیت گردشگری بومی و عشایری نیز یک فرصت خوبی برای این استان است که نگاه به گردشگری به ویژه جنوب کشور را پررنگ تر می کند اما امیدواریم خوزستان…

 مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: در کنار ایجاد شرایط و ظرفیت برای حضور گردشگران در استان باید امنیت حضور گردشگران نیز فراهم شود.

 

به گزارش خوزستان سرافراز”

افشین حیدری شامگاه یکشنبه در همایش ارتقاء امنیت گردشگران خارجی در هتل پارس اهواز اظهار کرد: ارتقاء امنیت گردشگران خارجی یکی از کارهایی است که در حوزه گردشگری باید بصورت جدی دنبال می شود و در شورای امنیت ملی به استان ها ابلاغ نیز شد.

وی افزود: خوزستان پتانسیل خوبی برای حضور گردشگران خارجی دارد و نیاز است که برای حفظ امنیت گردشگران این فرصت را فراهم کنیم.

حیدری گفت: اغلب برای حضور گردشگران هدف گذاری می شود اما امکانات و ظرفیت برای حضور این گردشگران فراهم نمی شود که این ضعف باید برطرف شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان با اشاره به امنیت خوبی که در استان حاکم است گفت: با این وجود انتشار حتی یک خبر منفی هم می تواند تاثیر بسیار بدی در بحث گردشگری برجای بگذارد.

وی بیان کرد: استفاده از ظرفیت گردشگری بومی و عشایری نیز یک فرصت خوبی برای این استان است که نگاه به گردشگری به ویژه جنوب کشور را پررنگ تر می کند اما امیدواریم خوزستان بتواند بهره لازم را از آن ببرد و امنیت لازم را برای گردشگران فراهم کند.

در استان خوزستان ۸۳۹ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور دارد.

در خوزستان معبد چغازنبیل، مجموعه سازه های آبی شوشتر(هر دو ثبت جهانی)، و محوطه تاریخی شوش، کول فرح، اشکفت سلمان ، محوطه تاریخی حمیدیه، و نیز تالاب شادگان و هورالعظیم از جمله آثار تاریخی و گردشگری ثبت شده هستند.

پارسال افزون بر ۱۵ هزار گردشگر خارجی از ۴۲ کشور در سفر به ایران از جاذبه ها و آثار تاریخی شوش دیدن کردند.

 

 

منبع:ایرنا

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک