کد خبر: 4446
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۹/ تیر/ ۱۳۹۴ - ۳:۰۴

 رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با ارائه اسلایدهایی از روند نابودی در باغات و فضای سبز شهر تهران در منطقه ۲ شهرداری تهران، خطاب به اعضای شورای شهر گفت: دیگر امیدی به شهرداری نیست اعضای شورا برای حفظ باغات و درختان شهر کاری کنند.   به گزارش خوزستان سرافراز؛ رحمت اله حافظی در جلسه امروز شورای شهر تهران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیرماه، اظهار کرد: در دو سال گذشته صحبت های زیادی درباره قطع درختان در شهر تهران مطرح شده است. این بار قطع درختان در محدوده ستارخان است که بر اساس تصاویر ماهواره ای طی ۱۱ سال گذشته سهم عمده ای از فضای سبز، باغات و درختان این محدوده نابود شده است. وی با اشاره به اینکه بیش از این امیدی به شهرداری تهران نیست خطاب به اعضای شورای شهر تهران، گفت: اعضای شورای شهر تهران فکری برای حفظ باغات شهر تهران بکنند زیرا مشابه این باغ در شهر تهران بسیار است که در حال نابودی است، چگونه می خواهیم هوای پاک داشته باشیم در حالی که زیرساخت های آن در حال نابودی است. رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه فضای…

 رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با ارائه اسلایدهایی از روند نابودی در باغات و فضای سبز شهر تهران در منطقه ۲ شهرداری تهران، خطاب به اعضای شورای شهر گفت: دیگر امیدی به شهرداری نیست اعضای شورا برای حفظ باغات و درختان شهر کاری کنند.

 

به گزارش خوزستان سرافراز؛ رحمت اله حافظی در جلسه امروز شورای شهر تهران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیرماه، اظهار کرد: در دو سال گذشته صحبت های زیادی درباره قطع درختان در شهر تهران مطرح شده است. این بار قطع درختان در محدوده ستارخان است که بر اساس تصاویر ماهواره ای طی ۱۱ سال گذشته سهم عمده ای از فضای سبز، باغات و درختان این محدوده نابود شده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از این امیدی به شهرداری تهران نیست خطاب به اعضای شورای شهر تهران، گفت: اعضای شورای شهر تهران فکری برای حفظ باغات شهر تهران بکنند زیرا مشابه این باغ در شهر تهران بسیار است که در حال نابودی است، چگونه می خواهیم هوای پاک داشته باشیم در حالی که زیرساخت های آن در حال نابودی است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه فضای سبز و باغات نابود شده شهر تبدیل به زباله دانی شده است که سلامت مردم را به خطر می اندازد، تصریح کرد: چگونه قائم مقام شهرداری منطقه ۲ می گوید که به ما اجازه ورود به باغ برای آبیاری داده نشده است در حالی که معتادان در آن تردد می کنند، این باغ با گاردیل نصب شده توسط شهرداری از خیابان جدا شده و حصاری ندارد تا مانع ورود شهرداری باشد.

حافظی با نمایش اسلاید دیگری از روند نابودی باغ دیگری در محدوده طرشت، تاکید کرد: با نابودی درختان و فضای سبز در شهر تهران به کجا می رویم و قرار است چه کار کنیم؟ شعار “آسمان آبی، زمین پاک دادن” کافی نیست. انتظار می رود که راه مقابله برای نابودی باغات بیابیم.

وی با اشاره به اسناد ارائه شده توسط سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران درباره ملک مذکور در ستارخان، گفت: این سازمان چهار سال است نسبت به این ملک ورود کرده که قابل پذیرش است اما سوال اینجاست که چرا از سال ۸۳ تاکنون اجازه داده است که درختان این ملک از بین برود و خشک شود.

حافظی تاکید کرد: اصل موضوع این است که چرا در ۱۱ سال گذشته این اجازه داده شده است . این مساله را در قالب تذکر به شهردار مطرح خواهم کرد.

افزایش قیمت شیر کمر مردم را خواهد شکست

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در ادامه همچنین گفت: صحبتی با رئیس جمهور دارم، آقای رئیس جمهور افزایش قیمت لبنیات کمر مردم را خواهد شکست. هم اکنون مردم با کمبود ویتامین D مواجه هستند. ۷۰درصد از مردم به خصوص مردم تهران از این موضوع رنج می برند.

وی با اشاره به اینکه در صورت کمبود ویتامین D جذب کلسیم از دستگاه گوارش مختل می شود، افزود: با کاهش جذب کلسیم افراد، به پوکی استخوان و شکستن مهره های کمر و لگن مبتلا می شوند که بار اقتصادی زیادی به خانواده ها و کشور تحمیل می کند از این رو آزادسازی قیمت لبنیات به دولت خسارت وارده کرده و اقتصادی نیست.

به گفته حافظی با هدفمندی یارانه ها میزان مصرف شیر توسط مردم در دو سال گذشته ۲۲ درصد کاهش یافته است در حالی سرانه مصرف شیر در کشورهای اروپایی بین ۳۵۰ تا ۵۰۰ لیتر در سال است ولی این سرانه در ایران ۶۰ لیتر در سال است.

مرتضی طلایی رئیس جلسه امروز شورای شهر تهران بعد از صحبت های رئیس کمیسیون سلامت، از وی خواست تا مکاتبه مربوطه درخصوص لبنیات را به دولت ارجاع دهد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک