کد خبر: 4455
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۰/ تیر/ ۱۳۹۴ - ۴:۰۵

  به گزارش پایگاه خبری خوزستان سرافراز” معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های حفاری از پایان عملیات حفر ششمین حلقه چاه  توسعه ای در میدان نفتی یاران جنوبی با کاربست دکل حفاری ۹۲ فتح ناوگان این شرکت خبر داد.   علیرضا لایجی روز دوشنبه (۸ تیرماه) در این باره اظهار کرد: عملیات حفاری این چاه در مدت ۴ ماه و تا عمق بیش از ۳ هزار متری انجام شد.   وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۵ دکل حفاری ۲۸، ۳۷، ۵۴، ۶۰ و ۹۲ شرکت ملی حفاری ایران در موقعیت این میدان استقرار دارند، افزود: در یک سال گذشته حفاری ۶ حلقه چاه به اتمام رسید و ۴ حلقه نیز هم اکنون مراحل حفاری را پشت سر می گذارد.   لایجی گفت: دستگاه حفاری سنگین ۹۲  پس از تکمیل چاه پیش گفته هم اینک در حال جابجایی و نصب و راه اندازی روی لوکیشن است و در روزهای آینده حفر یک حلقه چاه جدید را آغاز می کند.   معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های حفاری با بیان اینکه حفاری بیش از  ۲۰ حلقه چاه در میدان نفتی یاران جنوبی از سوی شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) به این شرکت واگذار…

 

به گزارش پایگاه خبری خوزستان سرافراز”

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های حفاری از پایان عملیات حفر ششمین حلقه چاه  توسعه ای در میدان نفتی یاران جنوبی با کاربست دکل حفاری ۹۲ فتح ناوگان این شرکت خبر داد.

 

علیرضا لایجی روز دوشنبه (۸ تیرماه) در این باره اظهار کرد: عملیات حفاری این چاه در مدت ۴ ماه و تا عمق بیش از ۳ هزار متری انجام شد.

 

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۵ دکل حفاری ۲۸، ۳۷، ۵۴، ۶۰ و ۹۲ شرکت ملی حفاری ایران در موقعیت این میدان استقرار دارند، افزود: در یک سال گذشته حفاری ۶ حلقه چاه به اتمام رسید و ۴ حلقه نیز هم اکنون مراحل حفاری را پشت سر می گذارد.

 

لایجی گفت: دستگاه حفاری سنگین ۹۲  پس از تکمیل چاه پیش گفته هم اینک در حال جابجایی و نصب و راه اندازی روی لوکیشن است و در روزهای آینده حفر یک حلقه چاه جدید را آغاز می کند.

 

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های حفاری با بیان اینکه حفاری بیش از  ۲۰ حلقه چاه در میدان نفتی یاران جنوبی از سوی شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) به این شرکت واگذار شده است، اظهار کرد: قرار داد این پروژه به صورت کلید در دست (EPDS) اجرا می شود و در قالب آن مراحل طراحی، اجرا، تامین کالا و ارائه خدمات فنی و مهندسی به عهده ملی حفاری است.

 

وی افزود: با هدف  شتاب بخشیدن به عملیات حفاری این میدان هماهنگی هایی با شرکت متن به عنوان مجری طرح توسعه میدان نفتی یاران در جریان است تا امسال به تعداد دکلهای حفاری افزوده شود.

 

لایجی در زمینه اقدامات به عمل آمده در راستای حفاظت از محیط زیست به موازات حفاری در این منطقه توضیح داد: تمامی دکلهای حفاری شرکت ملی حفاری به سامانه مدیریت پسماند مجهز هستند و نهایت تلاش در جهت حفط محیط زیست منطقه  و رعایت استانداردهای لازم در این خصوص لحاظ شده است.

 

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های حفاری در پیوند با این مطلب همچنین به احداث و راه اندازی نخستین و بزرگترین حوضچه دفن کنده های حفاری از سوی این شرکت در موقعیت میدان یاران جنوبی اشاره داشت.

 

وی گفت: این حوضچه با رعایت استانداردهای زیست محیطی در ابعاد ٩٣ در ٩٣ متر مربع با ظرفیت ۲۸ هزار مترمکعب احداث و اوائل خردادماه امسال به بهره برداری رسید.

 

لایجی اظهار کرد: با ساخت این حوضچه، تمام کنده های حفاری در منطقه عملیاتی میدان یاران، جمع آوری و ایزوله می شود.

 

میدان یاران یکی از میدانهای مشترک نفتی در منطقه غرب کارون است که طرح توسعه آن با استفاده از توان فنی و منابع مالی داخلی در دست اجراست.

 

هم اکنون در این میدان علاوه بر شرکت ملی حفاری ایران، چند شرکت داخلی دیگر نیز عملیات حفاری چاههای این میدان را دست اجرا دارند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک