کد خبر: 12480
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۶/ آذر/ ۱۳۹۴ - ۱:۴۶

  خوزستان سرافراز:   رئیس جمهور در جمع دانشجویان دانشگاه شریف، گفت: اگر هنوز فضای دانشگاه ها امنیتی است، من این را نمی پسندم.   حجت الاسلام حسن روحانی با بیان اینکه باید در برابر دیگران ایستاد و به توان ملی تکیه کرد، ادامه داد: اگر مشکلی با دنیا داریم، آیا باید تا مرز جنگ پیش برویم؟ در حالی که روحانی بار دیگر از سوی دانشجویان تشویق شد، ادامه داد: فرض کنید در جنگ با همه دنیا هم پیروز شویم. اگر توطئه ای علیه کشور ما باشد، ولو جهانی هم باشد، ما می ایستیم و به قوه الهی پیروز هم می شویم. اما نباید جنگ آخرین راه حل باشد؟ وی با بیان اینکه اختلاف نظرها در این موارد شکل می گیرد، خاطرنشان کرد: برخی فکر می کنند دولت یازدهم دولت لبخند و مذاکره و گفت و گو است اما در ساخت سلاح پیگیر نیست. در حالیکه در این دوره به اندزاه ده سال گذشته ما بنیه دفاعی کشور را قوی کرده ایم. ما اگر مذاکره می کنیم، به معنای آن نیست که آماده جنگ نیستیم. اگر جنگی رخ نمی دهد، به دلیل آن است که ما آماده ایم. همزمان با مذاکرات برجام، ما مهمترین موشکمان را آزمایش کردیم. روحانی با…

 

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-12-07 08:26:37Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

خوزستان سرافراز:

 

رئیس جمهور در جمع دانشجویان دانشگاه شریف، گفت: اگر هنوز فضای دانشگاه ها امنیتی است، من این را نمی پسندم.

 

حجت الاسلام حسن روحانی با بیان اینکه باید در برابر دیگران ایستاد و به توان ملی تکیه کرد، ادامه داد: اگر مشکلی با دنیا داریم، آیا باید تا مرز جنگ پیش برویم؟

در حالی که روحانی بار دیگر از سوی دانشجویان تشویق شد، ادامه داد: فرض کنید در جنگ با همه دنیا هم پیروز شویم. اگر توطئه ای علیه کشور ما باشد، ولو جهانی هم باشد، ما می ایستیم و به قوه الهی پیروز هم می شویم. اما نباید جنگ آخرین راه حل باشد؟

وی با بیان اینکه اختلاف نظرها در این موارد شکل می گیرد، خاطرنشان کرد: برخی فکر می کنند دولت یازدهم دولت لبخند و مذاکره و گفت و گو است اما در ساخت سلاح پیگیر نیست. در حالیکه در این دوره به اندزاه ده سال گذشته ما بنیه دفاعی کشور را قوی کرده ایم. ما اگر مذاکره می کنیم، به معنای آن نیست که آماده جنگ نیستیم. اگر جنگی رخ نمی دهد، به دلیل آن است که ما آماده ایم. همزمان با مذاکرات برجام، ما مهمترین موشکمان را آزمایش کردیم.

روحانی با اشاره به نقد اقتصادی یکی از دانشجویان، گفت: علت توفیق مذاکرات ما، ثبات و آرامش اقتصادی در کشور بود. در آغاز دولت تورم نقطه به نقطه ۴۵ درصد بوده که امروزه در حال تک رقمی شدن است. (باز هم تشویق حضار) یعنی ما بیش از ۳۶ درصد کاهش نرخ تورم در دو سال گذشته داشته ایم.

وی با طرح این سوال که چرا در انتخابات فعال می شویم؟، گفت: نتیجه این کارها باید تغییر شاخص ها باشد و مثلا نرخ تورم کاهش یابد. همه رقابت جناح ها برای همین است. اگر اعتماد مردم و سرمایه اجتماعی بالا نرود که فرقی نمی کند چه جناحی سر کار باشد! این دولت باشد یا آن دولت، این آقا یا آن آقا!

در خلال تشویق حضار روحانی گفت که فضای دانشگاه در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۲، زمین تا آسمان فرق کرده است. ممکن است فضا همچنان امنیتی باشد که من نمی پسندم. ما فضای امن می خواهیم نه فضای امنیتی.

او از دانشجویان پرسید که آیا در سالهای ۹۰ تا ۹۲ می توانستید چنین مراسمی را برگزار کنید؟ تشویق حضار بالا گرفت و او ادامه داد: زمانی کسانی می ترسیدند حتی نام جنبش دانشجویی را ببرند!

رئیس دولت یازدهم بار دیگر به موضوع شاخص ها بازگشت و گفت: اگر شاخص ها در دانشگاه در امسال با سال ۹۱ فرق نکرده، حتما ما محکومیم. البته نقد شما وارد است که ما هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم. در اقتصاد هم هنوز به نقطه مطلوب نرسییده ایم. اگرچه آمار و ارقام نشان می دهد که مردم در حوزه سلامت رضایت دارند اما در این حوزه هم هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم.

روحانی که می گفت راه دولت یازدهم از فرجی دانا و میلی منفرد تا فرهادی تغییر نکرده است بار دیگر  مورد تشویق حضار قرار گرفت و شعارهای متفاوتی از سوی دانشجویان شنیده می شد.

وی در واکنش به اینکه گفته می شود، دولت در کاهش رکود موفق نبوده است، اظهار داشت: اگرچه ما در سال ۹۱ در عمق رکود بودیم اما الان به منهای ۱٫۲ رسیده ایم. رشد اقتصادی ما به مثبت ۳ رسیده است. البته امسال سال سختی است و از نظر رشد اقتصادی ممکن است وضع ما خیلی خوب نباشد اما اطلاعات اولیه گویای آن است که باز هم رشد اقتصادی ما مثبت است.

 

 

 

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک