کد خبر: 12664
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۱/ آذر/ ۱۳۹۴ - ۶:۲۹

افرادی که در فتنه ها و انحرافات نقش اساسی و پررنگی را ایفا نموده اند این روزها با حضور در جمع های عشیره ای و قومی درصدد تحریم و تشدید احساسات هستند.

خوزستان سرافراز/ افرادی که در فتنه ها و انحرافات نقش اساسی و پررنگی را ایفا نموده اند این روزها با حضور در جمع های عشیره ای و قومی درصدد تحریم و تشدید احساسات هستند. تحریک و تشدیدی که غرب و شرق برای آن هزینه های هنگفتی را خرج کرده و می کند اما عده ای منحرفِ«زورمندان قانون ساز» وقتی از راه اقتصاد، جنگ های نیابتی ، تحریم ها، اهمال فشارهای سخت و … به ملت ایران، نتوانستند به اهداف پلید و مزدورانه خود برسند اقدام به طرح ریزی برنامه های بسیار و با اتخاذ استراتژی های جهت دار، قلب جامعه را نشانه رفته اند.

راه اندازی شبکه های اجتماعی، شبکه های تلویزیونی و .. برای رهایی تیر زهرآگین خود به قلب اجتماع و نفوذ به دل جمعیت جوان جامعه، یکی از آن اقداماتی است که بتوانند با منزه جلوه دادن خود، افکار پلیدشان را به صورت نرم به اذهان مردم راه دهند.
 در این بین یکی از موارد بسیار خطرناکی که توسط این شبکه ها به خورد مردم داده می شوند مباحث قومیتی است. پدیده ای مذموم و شناخته شده که عامل عقب ماندگی در جوامع بشری است. چرا که با رواج این پدیده عقلانیت، گفتمان ، وحدت و .. از جوامع رخت بسته و جای خود را به تکانه ها و لرزش های جاه طلبی ، خشونت و ناهنجاری های اجتماعی بسیار شدید خواهد داد و جوامع را از توسعه باز خواهد داشت و در بدیهیات سرگردان می نماید.

امروزه دنیا در اقیانوس پرتلاطمی قرار داد که زورمندان زمان، قانون سازان آن شده اند. به طوری که سازمان ملل را به وجود می آورند اما با چه روش و ساختاری؟ آیا ساختار این سازمان برای منافع همه ملت ها شکل گرفته است با آنکه تحت سلطه، هدایت و به نفع ابرقدرت ها  بویژه آمریکا  به کار خود ادامه می دهد. براستی نقش این سازمان در دفاع از کشورهای با قدرت بسیار پایین چیست؟ حمایت یا چپاول.

هر چند که باید گفت یکی از دلایل اصلی سلطه ابرقدرت ها بر چنین کشورهایی عدم وجود زعیم با تدبیر و دارای برش در گفتار و عمل است. امروزه با زعامت ولایت فقیه حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای کشور جمهوری اسلامی ایران نه تنها نیازی به صدقه ملل پیشرفته ندارد بلکه همپای آنها و در بسیاری از عرصه ها جلوتر از آنها ایستاده و به دستاوردهایی رسیده است که حیرت ملل مختلف را برانگیخته است.

نمونه ی قابل لمس را می توان در مذاکرات دوازده ساله هسته ای به وضوح دید. آنجا که رهبر معظم انقلاب مانند یک چشم بینا و مدافعی سرسخت ،در چند میدان به صورت همزمان نقش آفرینی و حضور داشت و از منافع ملی و عزت ملت دفاع جانانه می نمود و از یک سو مراقب مذاکره کنندگان بود و برخی مواقع به مذاکرات ورود می کرد و هشدارها و رهنمودهای لازم را می داد و از سوی دیگر نیز مراقب منتقدین بود و ضمن حمایت از انتقاد برای پیشبرد اهداف ملت از تیم مذاکره کننده پشتیبانی نموده و در مقابل جنگ روانی کم نظیر دشمن ایستاده و به آنها نهیب زده و زنهار می داد که جلوتر نیایند.
 

در همین اثنا بود که حادثه منا رخ داد و فجایع انسانی هولناکی صورت گرفت که در روزهای ابتدایی آن حادثه، شاهد رفتار غیرانسانی کشور عربستان با زائرین معبود، بودیم که رهبر معظم انقلاب در سخنرانی تاریخی خود عربستان را مجبور به عقب نشینی و تغییر در رفتار زشت خود نمود. به طوری که پس از هشدار زعیم انقلاب، مسئولان سعودی پا پس کشیدند تا بار دیگر در سکوت مرگبار و خفت بار دیگر مسئولان کشورها با تدبیر رهبر معظم انقلاب، ایران اسلامی اقتدار خود را در دنیا نشان دهد.

همین اقتدار و تدبیر در جمهوری اسلامی ایران عامل عقب رفت دشمن در تحریم ها ، جنگ ها و اهمال فشارهای سخت شد تا آنها با بررسی و تحلیل اوضاع به سمت و سویی برای تحریک و تشدید احساسات و عواطف ایلی و عشیره ای بروند و نقش قومیت را در بین افراد رنگ و لعاب بسیاری بدهند که متاسفانه برخی از افراد به صورت آگاهانه و یا از روی  عدم آگاهی و شناخت به این موضوع دامن زده که شاید سبب ناامنی ، بی اعتمادی و نیز مانعی بزرگ برای سرمایه گذاری و توسعه شود و از سوی دیگر عاملی برای فرار مغزها، نخبان و سرمایه های انسانی باشد.

اما براستی که یکی از مصداق ها و نمونه های آسیب های اجتماعی ، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و … ناشی از پررنگ شدن مباحث قومیتی و بوجود آمدن حس رقابت های ایلی و عشیره ای است که چون زهر مهلکی است بر پیکره جوامع . چرا که در فضای حاصل از نظام قوم  گرایی اخلاق سازندگی و روحیه مناسب برای توسعه یافتگی به حاشیه می رود و متن اصلی نظم و احساس امنیت که از الزامات توسعه هستند به کنار می روند و یک حس ناخوشایند و بی تدبیری حاکم می شود که این همان مسئله ای است که دشمن برای دستیابی به آن هزینه های هنگفتی را خرج نموده است تا عقلانیت به کنار برود و تفکرات قومی و عشیره ا ی بر صدر بنشیند.

همان گونه که مقام معظم رهبری در یکی از فرمایشات خود فرمودند که «امروزه انگیزه تحریک قومیت ها جدی است. دشمن مشغول تحرکات  است . دشمن را نباید دست کم گرفت. مراقب باشید. این از جمله چیزهای بسیار مهم است که احساس می شود دست هایی در جریان هستند برای اینکه زمام این کار را از دست دولت خارج کنند.»براستی آنچه که تا به امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را از گزند تحریکات براندازانه غرب و شرق و  عده ای در داخل ناکام گذاشته است اعتقاد قلبی مردم به اسلام و ولایت مطلقه فقیه است و اگر امروزه عده ای قلیل آگاهانه یا ناآگاهانه فریب برخی افراد سیاسی که در فتنه ها و انحرافات و با افکار پوچ و براندازانه خود نقش آفرینی کرده اند را خورده اند بدانند که در راس ایران اسلامی، رهبری آگاه و مقتدر وجود دارد که کشور را تا به اکنون با دلی آرام و قلبی مطمئن به ساحل آرامش پیش برده و خواهد برد که تا به اکنون قدرت و اقتدار خود را به جهانیان نشان داده است.

به فراخور خوزستان، استانی است که تنوع قومیت در آن بسیار است. وجود صنایع بزرگ نفت و گاز و فولاد، پتروشیمی و .. عاملی است که نه تنها پذیرای اقوام خوزستانی ست بلکه پذیرای قوم های دیگر از سایر استان ها نیز بوده و خواهد بود.
در این استان تاکنون اقوام مختلف در کنار یکدیگر زندگی مسالمت آمیزی داشته و دارند که این امر پیشینه تاریخی دیرینه ای دارد. اما چند صباحی است که عده ای پای خود را فراتر از گلیم شان گذاشته و به دنبال تحریم و تشدید احساسات قومی و عشیره ای برای پیشبرد اهداف و منافع سیاسی خطرناک خود در خوزستان هستند.
 

افرادی که در فتنه ها و انحرافات نقش اساسی و پررنگی را ایفا نموده اند این روزها با حضور در جمع های عشیره ای و قومی درصدد تحریم  و تشدید احساسات هستند. تحریک و تشدیدی که غرب و شرق برای آن هزینه های هنگفتی را خرج کرده و می کند اما عده ای منحرفِ فتنه گر آگاهانه یا ناآگاهانه علم ترویج راه و مش غرب و شرق را بلند کرده اند و به تبلیغ و تشدید احساسات قومی و عشیره ای می پردازند که باید گفت آبی برای این عده گرم نخواهد شد چرا که تغییر شعور و فهم سیاسی ملت ایران و خوزستانِ شهید پرور با مردمانی ولایی به سمت غرب و شرق امکان ناپذیریست و این عده آب در هاون می کوبند و باد می کارند و طوفان درو می کنند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک