کد خبر: 12714
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۲/ آذر/ ۱۳۹۴ - ۱:۵۰

     خوزستان سرافراز:فرماندار دشت آزادگان از شروع دوباره فعالیت تجاری و بازرگانی بازارچه مرزی چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز خبر داد. جاسم مجیدی پورافزود: فعالیت تجاری این بازارچه مرزی از روزهای آغازین ماه صفر و همزمان با حرکت کاروان های اربعین حسینی به تدریج متوقف شده بود تا شرایط لازم و روان برای عزیمت زائران به نجف اشرف و کربلای معلا از این نقطه مرزی فراهم شود. مرز چذابه یکی از سه کانون اصلی تردد زائران اربعین حسینی بود به طوری که در طول ماه صفر حدود ۳۲۰هزار زائر از پایانه مرزی چذابه به شهرهای مقدس عراق سفر کردند. فرماندار دشت آزادگان با بیان اینکه فعالیت عادی بازارچه مرزی چذابه از روز یکشنبه شروع شده افزود: به طور متوسط روزانه حدود ۵۰۰دستگاه کامیون و تریلر حامل کالاهای صادراتی ایران به کشور عراق صادر می شود. وی گفت: هم اکنون هیچ محدودیتی در تردد کامیون ها و تریلرهای حامل کالا به مقصد چذابه وجود ندارد و صادرات کالا از طریق پایانه تجاری چذابه توسط تجار محلی صورت می گیرد. مجیدی پور در ادامه افزود: از این پس تردد زائران دو کشور از این گذرگاه مرزی به صورت قانونی و عادی ادامه خواهد داشت. مصالح ساختمانی ، میوه و تره…

 

 

 خوزستان سرافراز:فرماندار دشت آزادگان از شروع دوباره فعالیت تجاری و بازرگانی بازارچه مرزی چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز خبر داد.

جاسم مجیدی پورافزود: فعالیت تجاری این بازارچه مرزی از روزهای آغازین ماه صفر و همزمان با حرکت کاروان های اربعین حسینی به تدریج متوقف شده بود تا شرایط لازم و روان برای عزیمت زائران به نجف اشرف و کربلای معلا از این نقطه مرزی فراهم شود.

مرز چذابه یکی از سه کانون اصلی تردد زائران اربعین حسینی بود به طوری که در طول ماه صفر حدود ۳۲۰هزار زائر از پایانه مرزی چذابه به شهرهای مقدس عراق سفر کردند.

فرماندار دشت آزادگان با بیان اینکه فعالیت عادی بازارچه مرزی چذابه از روز یکشنبه شروع شده افزود: به طور متوسط روزانه حدود ۵۰۰دستگاه کامیون و تریلر حامل کالاهای صادراتی ایران به کشور عراق صادر می شود.

وی گفت: هم اکنون هیچ محدودیتی در تردد کامیون ها و تریلرهای حامل کالا به مقصد چذابه وجود ندارد و صادرات کالا از طریق پایانه تجاری چذابه توسط تجار محلی صورت می گیرد.

مجیدی پور در ادامه افزود: از این پس تردد زائران دو کشور از این گذرگاه مرزی به صورت قانونی و عادی ادامه خواهد داشت.

مصالح ساختمانی ، میوه و تره بار، سیمان ، مواد غذایی و ماهی تازه از مهمترین اقلام صادراتی از مرز چذابه به کشور عراق است.

پارسال حدود ۳۵۰میلیون دلار کالا از مرز چذابه که از سال ۱۳۸۵برای صادرات کالا و سفر کاروان های زیارتی بازگشایی شد صادر گردید.

مرز چذابه در سال ۱۳۸۵برای صادرات کالا به عراق و سفر کاروان های زیارتی فعال شد.

استان خوزستان از طریق مرزهای زمینی چذابه و شلمچه و مرز دریایی خرمشهر با دو استان میسان و بصره مراودات تجاری و بازرگانی دارد.

 

 

 

 

 

ایرنا/

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک