کد خبر: 13522
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: 1/ ژانویه/ 2016 - 6:53

سرپرست مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز از توسعه دوره های آموزشی رایگان مشاوره شیردهی در این مرکز خبر داد و گفت: برگزاری کلاس های مشاوره ای شیردهی به صورت رایگان و با هدف آموزش مادران برای داشتن جامعه ای سالم برنامه ریزی شد.

 

 

خوزستان سرافراز:به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز، دکتر کامبیز معصومی اظهارکرد: متاسفانه در جامعه بیماری هایی از جمله بیماری های قلبی عروقی، دیابت، آسم و تنگی نفس در حال افزایشند، لذا بررسی هایی پیرامون عوامل تاثیرگذار بر بروز این بیماری ها نشان می دهد در درجه اول باید این موضوع مهم مدنظر قرار بگیرد که برای داشتن یک جامعه سالم باید تغذیه در دوران نوزادی مناسب باشد.

 

وی با بیان اینکه بهترین راه حل برای جلوگیری از افزایش این گونه بیماری ها و داشتن یک جامعه سالم در آینده، تغذیه با شیر مادر است، افزود: مادران باید توجه داشته باشند شیر مادر در مقایسه با شیرخشک مصرفی برای نوزاد، مزایای بسیار زیادی دارد، بنابراین بر حسب ضرورت آشنایی مادران با این مزایا، برگزاری دوره های مشاوره شیردهی در دستور کار قرار گرفت.

 

سرپرست مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز درباره اهمیت این دوره های آموزشی، گفت: یک مادر در دوران شیردهی با مشکلاتی مانند احتقان سینه، بسته شدن یکی از مجاری شیردهی یا ترک نوک سینه مواجه می شود لذا این کلاس ها به مادران کمک می کند که با نحوه برطرف کردن این مشکلات آشنا شوند.

 

معصومی اظهارکرد: البته چنانچه آموزش های لازم در این زمینه از دوران بارداری آغاز شود، قطعا مادران در دوران شیردهی کمتر دچار این مشکلات خواهند شد. همچنین اگر در دوران شیردهی با این مسئله مواجه شوند، در این کلاس ها راه حلی برای رفع این مشکلات به آن ها ارائه می شود.

 

وی درباره زمان ارائه این آموزش ها در مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز، گفت: همه روزه از شنبه تا چهارشنبه، ساعت ۸ تا ۹ و ۳۰ دقیقه صبح به طور عمومی برای مادران بارداری که به درمانگاه مامایی مراجعه می کنند، آموزش ها در زمینه فواید شیردهی برای مادر و نوزاد و همچنین مراقبت های دوران بارداری داده می شود. از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۴ نیز مشاوره شیردهی به تک تک مادران حاضر در این دوره ارائه خواهد شد. 

 

سرپرست مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز گفت: این دوره های آموزشی و مشاوره ای به صورت کاملا رایگان آموزش های لازم را در اختیار مادران قرار می دهد. متقاضیان برای شرکت در این دوره می توانند به واحد مامایی درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز واقع در خیابان آزادگان(۲۴ متری) مراجعه کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ترین اخبار