کد خبر: 13542
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۲/ دی/ ۱۳۹۴ - ۳:۴۷

در حالی که صنعت فولاد کشور در رکود به سر می برد، شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت، سفارش ۱۰۰ هزار تن ورق فولادی را از یک شرکت چینی به نام Tisco داده است.

 

 

 خوزستان سرافراز: مدیرعامل شرکت فولاد اکسین گفت:در حالی که صنعت فولاد کشور در رکود به سر می برد، شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت، سفارش ۱۰۰ هزار تن ورق فولادی را از یک شرکت چینی به نام Tisco داده است.

عزیز قنواتی افزود: شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت، برای پروژه خط لوله بندرعباس -سیرجان – رفسنجان ، ۱۰۰ هزار تن ورق فولادی از چین سفارش داده است.

وی با اشاره به اینکه شرکت فولاد اکسین را در مناقصه این طرح راه ندادند اظهارکرد: تولید داخلی فولاد از نظر کیفیت و قیمت مناسب تر از نمونه چینی است.

وی گفت: شرکت فولاد اکسین، پیش از این در پروژه ی شرکت ملی نفت خیز جنوب توانمندی های خود را در تولید ورق های API (ورق های عریض فولادی) ثابت کرده بود و انتظار می رفت شرکت های داخلی از جمله شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت، پروژه های خود را به تولیدکنندگان داخلی واگذار می کردند.

قنواتی اضافه کرد: بر اساس استعلام و سفارش شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت، چینی ها ۱۰۰ هزار تن ورق مورد نیاز خط لوله ۲۴ اینچ بندرعباس- سیرجان- رفسنجان را تامین می کنند که مقرر شده ورق ها پس از ورود توسط لوله ساز به صورت دستمزدی تبدیل به لوله ۲۴ اینچ شود.

وی میزان سرمایه گذاری این پروژه را سه هزار میلیارد ریال و ۳۲۰ میلیون یورو اعلام کرد و گفت: با واگذاری چنین طرح هایی به شرکت های تولیدی داخل ، که توان تولید مناسب تر و با کیفیت تر محصول را دارند، از خروج این ارز جلوگیری می شود.
قنواتی ادامه داد: این سفارش در حالی است که هم امکان تولید ورق مذکور و هم تهیه مواد اولیه (اسلب) آن در داخل کشور وجود دارد؛ چنین سفارش هایی به شرکت های داخلی فولاد، می تواند این صنعت را از رکود خارج، و موجب اشتغال هزاران نفر در این صنعت شود.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین گفت: سفارش ۱۰۰هزار تن ورق فولادی از یک شرکت خارجی، در حالی قرار است اتفاق بیفتد که رهبر معظم انقلاب چند سالی است موضوع اقتصاد مقاومتی را مطرح و مسئولان نظام و دولت بر حمایت از تولید داخل تاکید می کنند. در شرایطی که رکورد حاکم بر بازار فولاد و صنایع تولیدی، باعث کاهش سطح تولید کارخانجات و ایجاد مشکلات مالی برای شرکت های فولادی شده است، تأمین ورق های فولادی از خارج به سود نظام و کشور است؟

گفته می شود شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران قصد دارد تامین لوله مورد نیاز این پروژه را به شرکت لوله سازی اهواز واگذار، و ورق مورد نیاز ساخت لوله را از شرکت Tisco چین خریداری کند.

طرح احداث خط لوله ۲۶ اینچ بندرعباس – سیرجان – رفسنجان، پروژه ای است که شامل احداث تاسیسات بین راهی، پست برق و همچنین احداث یک رشته خط لوله به طول ۴۶۹ کیلومتر به قطر ۲۶ اینچ از مرکز انتقال نفت بندرعباس تا پایانه رفسنجان است.
این خط لوله با هدف انتقال فرآورده های تولید شده در پالایشگاه ستاره خلیج فارس از طریق خط لوله از بندرعباس به سیرجان و رفسنجان و تامین سوخت مورد نیاز مرکز و شمال کشور در دستور کار قرار گرفته است.

شرکت فولاد اکسین خوزستان نخستین تولید کننده ورق های عریض و عملیات حرارتی شده فولادی در خاورمیانه با توانمندی تامین نیاز صنایع در حوزه های ساخت لوله های خطوط انتقال نفت و گاز، ساخت مخازن عظیم نفتی، ذخیره و تحت فشار، بویلرها، برج های خنک کننده، ساخت کشتی های اقیانوس پیما، نفتکش و با به بهره گیری از تجهیزات مدرن تولیدی و آزمایشگاهی در اهواز مستقر است.

ایرنا/

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک