کد خبر: 13585
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۳/ دی/ ۱۳۹۴ - ۳:۲۹

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: با شکل گیری صنعت حفاری در ایران و تاسیس اولین نهاد صنعتی برخاسته از انقلاب اسلامی، این شرکت در مسیر توسعه و تعالی گام برداشته است.

خوزستان سرافراز/ مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: با شکل گیری صنعت حفاری در ایران و تاسیس اولین نهاد صنعتی برخاسته از انقلاب اسلامی، این شرکت در مسیر توسعه و تعالی گام برداشته است.

مهندس حیدر بهمنی به عنوان سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه اهواز، با گرامیداشت سی و ششمین سالگرد تاسیس این شرکت افزود: شکل گیری شرکت ملی حفاری ایران به فرمان امام خمینی (ره)، زمینه ملی شدن واقعی صنعت نفت را فراهم آورد.

وی افزود: با آغاز به کار این شرکت، فرآیند اکتشاف، حفاری، تولید و بهره برداری و صیانت از مخازن نفت و گاز کشور در دست متخصصان و کارشناسان ایرانی قرار گرفت.

بهمنی اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران در بیش از سه دهه گذشته دستاوردهای ارزشمندی داشته و تمامی تخصص های فنی و پیچیده این صنعت راهبردی را بومی سازی کرده است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به بیش از یکصد سال فعالیت صنعت نفت در ایران، گفت: تا قبل از پیروزی انقلاب، صنعت حفاری به طور کامل در انحصار شرکت های خارجی بود و کارکنان ایرانی هیچگونه نقشی در مدیریت، مهندسی و انجام کارهای فنی و تخصصی این صنعت نداشتند.

وی افزود: این صنعت هم اکنون از صفر تا صد توسط متخصصان و کارشناسان داخلی مدیریت و راهبری می شود و شرکت ملی حفاری ایران به عنوان یک شرکت توانمند در عرصه این صنعت در منطقه، توانایی رقابت با شرکت های بزرگ و اجرای پروژه های بین المللی را در هر نقطه از جهان را دارد.  

بهمنی اظهار کرد: صنعت حفاری کشور در مقاطع مختلف نیازهای صنعت نفت را بخوبی پاسخگو بوده و نقش کلیدی خود را در پروژه های ملی نظیر میدان گازی پارس جنوبی همسو با برنامه های وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران ایفا کرده است.  

وی تفکر بسیجی، ولایتمداری، کار جهادی، اعتقاد و صداقت را از مشخصات بارز کارکنان شرکت ملی حفاری ایران عنوان کرد و گفت: این شرکت با اتکا به توانمندی های داخلی و بهره مندی از نیروهای مجرب و کارآمد نهایت تلاش را بکار گرفته تا در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و توسعه صنعت نفت، نقش محوری خود را در حفظ ، نگهداشت و افزایش توان تولید نفت و گاز ایفا نماید.  

بهمنی ضمن بزرگداشت  یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و حماسه هشت سال دفاع مقدس بویژه شهدای صنعت نفت و حفاری، افزود: آسایش و امنیت امروز ما مرهون خون شهیدان است و وظیفه ما حفظ ارزش ها و دستاوردهای انقلاب و حرکت در مسیر شکوفایی و اعتلای ایران اسلامی است.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک