کد خبر: 13612
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: 5/ ژانویه/ 2016 - 2:02

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه اصولگرایان در انتخابات مجلس یک لیست مشترک معرفی خواهند کرد، گفت: اصلاح طلبان برای بهم خوردن وحدت چیزی که وجود ندارد را بزرگ می‌کنند.

 

خوزستان سرافراز:  محمدرضا باهنر رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری و دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین عصر امروز دوشنبه در نشست خبری که در خبرگزاری تسنیم برگزار شد، با اشاره به اعدام آیت‌الله شیخ نمر به دست رژیم آل سعود اظهار داشت: خون به ناحق ریخته شده آیت‌الله نمر به دست آل سعود جنایتکار این رژیم را قدمی دیگر به سقوط نزدیک کرد.

وی افزود:رهبر معظم انقلاب فرمودند رژیم صهیونیستی تا ۲۵ سال آینده وجود نخواهد داشت و پرونده این رژیم را بستند امروز بزرگترین مصیبت اسلام آل سعود است و به معنای واقعی کلمه این رژیم دست پرورده رژیم صهیونیستی شده است.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری ادامه داد: البته تفاوت‌هایی نیز بین رژیم آل سعود با رژیم صهیونیستی وجود دارد. آل سعود از پول، سلاح‌ها و سرزمین اسلام و مسلمین برای کشتار و جنایات خود استفاده می‌کند که ما نمونه‌های آن را در سوریه، لیبی، بحرین، یمن و عراق شاهد هستیم.

باهنر تصریح کرد: آنها در گذشته روابط خود را با مخفی‌کاری با رژیم صهیونیستی انجام می‌دادند اما امروز آنها به صورت رسانه‌ای با رژیم صهیونیستی بده بستان دارند. البته جنایاتی که از سوی رژیم سعودی صورت گرفته به تعبیر واقعی کلمه این رژیم را در مرداب انداخته است و هر چه بیشتر دست و پا می‌زنند بیشتر فرو می‌روند.

وی تاکید کرد: امیدواریم خون به ناحق ریخته شده مسلمینی که توسط رژیم آل سعود ریخته شده میخی است که این رژیم به تابوت خود زده و انشاءالله به زودی خود در آن تابوت تدفین خواهد شد.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به حادثه هجوم به سفارت عربستان نیز گفت: روابط دیپلماسی یک تعریف و مقررات خاص خود را دارد با توجه به منافع ملی و تعاملات ما سطح روابط ما با برخی کشورها مشخص شده است. رابطه ما با عربستان قاعدتا بیش از این امکانپذیر نبود. عربستان امروز یک بهانه گیرش آمده و آن حمله به سفارت عربستان در خاک ایران بود البته این موضوع بلافاصله توسط دولت و مراجعمان محکوم شد.

وی ادامه داد: سفارت هر کشوری که در ایران وجود دارد باید توسط دولت جمهوری اسلامی مورد حفاظت و حراست قرار گیرد و این به این معناست که سفارت عربستان نیز باید تحت‌الحمایت دولت جمهوری اسلامی است و کسی حق ندارد به آن تعرض کند. برخورد نیروی انتظامی با افراد خاطی کار بسیار درستی بود و باید مقامات قضایی ما نیز با این افراد برخورد کنند.

باهنر تصریح کرد: عربستان امروز احساس خطر کرده و مواضع خود را از حالت تدافعی به تهاجمی تبدیل کرده است اگر چه حکومت آل سعود سالیان دراز است که به حرمین شریفین حکومت می‌کنند اما تا چندی قبل این حکومت در دست پیرمردان با تجربه‌ای بود که حداقل خطای موجود را انجام می‌دادند اما امروز حکومت در دست جوانانی قرار گرفته‌اند که مصالح خودشان را نیز تشخیص نمی‌دهند و این موضوع قطعا سقوط آل سعود را سریع‌تر خواهد کرد.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به اقدام روز گذشته عربستان در قطع روابط دیپلماتیک با جمهوری اسلامی ایران، خاطر نشان کرد: ما از این قطع ارتباط استقبال می‌کنیم. دولت جمهوری اسلامی ایران نیز باید در فضای دیپلماتیک مواضع غلط و تجاوزکارانه رژیم سعودی را در دنیا تبیین کند و در این خصوص فعال‌تر شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوالی که سازوکار مجلس برای قطع ارتباط با عربستان چیست گفت: کمیسیون امنیت ملی بلافاصله بعد از اعدام نابه حق آیت‌الله نمر موضع‌گیری کرد و از وزارت خارجه نیز خواست موضع مشخصی در این خصوص بگیرد.

باهنر تصریح کرد: مقدم قطع رابطه با ایران عربستان بوده و اگر قرار باشد هزینه‌ای را پرداخت کند ما از آن استقبال می‌کنیم. قطع رابطه با ایران نمی‌تواند عربستان را نجات دهد.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوالی درباره وضعیت شورای ائتلاف اصولگرایان گفت: شورای ائتلاف اصولگرایان از وضعیت مطلوبی برخوردار است و نسبت به گذشته نیز وضعیت خارج از تصوری را پیدا کرده است. چند نفری که به عنوان نماینده در این شورا حضور دارند همه طیف‌های اصولگرایی در کشور را نمایندگی می‌کنند. طبیعی است که برخی اختلاف‌نظرها نیز وجود داشته باشد اما با تدبیر خوب جامعه روحانیت مبارز و به خصوص آیت‌الله موحدی کرمانی در خصوص تشکیل ائتلاف بعضا این اختلاف‌نظرها نیز برطرف می‌شود.

وی ادامه داد: در شورا طیف تندرو معتدل و کندرو وجود دارد و آنها نیز در مذاکرات تصمیمات خود را اعلام می‌کنند. بعد از معرفی لیست انتخاباتی معدل شورا را متوجه می شویم که ما می‌توانیم یک لیست بدون خط مشترک با اصلاح‌طلبان بوجود می‌آید. ما از اصلاح‌طلبان استقبال می‌کنیم زیرا آنها را رقیب خود می‌دانیم ولی آنها نمی‌توانند در یک لیست مشترک با ما باشند.

باهنر با انتقاد از برخی جریان‌سازی‌ها و خبرسازی‌ها توسط اصلاح‌طلبان گفت: اصلاح‌طلبان یک خبر کوچک را بزرگ می‌کنند و یا چیزی را که وجود ندارد را بزرگ می‌کنند. این کار به هیچ وجه صحیح نیست.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در خصوص علت غیبت خود در همایش هفته گذشته اصولگرایان نیز گفت: همانگونه که اعلام کرده بودم بنده به دلیل یک ماموریت کاری به اهواز سفر کرده بودم و از اصلاح‌طلبان می‌خواهم تا تلاش کنند به یک وحدت برسند و ما را از مسیرمان خارج نکنند.

وی در خصوص کمک مالی رحیمی معاون اول دولت سابق به ۱۷۰ نماینده گفت: کسانی که نماینده می‌شوند نیاز به کمک مالی دارند. زمانی که ۱۷۰ نماینده‌ از آقای رحیمی پول گرفتند، ایشان رئیس دیوان محاسبات کشور بودند و این کار اصلا جرم نیست. این ۱۷۰ نماینده نمی‌توانند مجرم باشند مگر اینکه ثابت کنند خلاف کرده‌اند.

باهنر خاطر نشان کرد: بنده جزو آن ۱۷۰ نفر نبودم و خودم به نامزدها کمک می‌کنم.در دادن و گرفتن پول دقت می‌کنیم که پول پاک باشد.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مفهوم اعتدال و وضعیت اعتدال در کشور گفت: ما ظرف سیاسی تعریف شده‌ای به نام اعتدال نداریم. اعتدالیون ظرفیت زیادی ندارند که جریان اعتدالی را در کشور مدیریت کنند و فقط یک حزب اعتدال و توسعه است که با این شعار در حال فعالیت می‌باشد.

وی تصریح کرد: در مجلس دهم سناریوی قابل تصور غالب شدن اصلاح‌طلبان یا اصولگرایان است ما تصور می‌کنیم اصولگرایان غالب مجلس دهم خواهند و اصلاح‌طلبان اقلیت قدرتمندی خواهند داشت. البته این پیش‌بینی تا امروز است و باید تا زمان انتخابات صبر کرد.

باهنر در خصوص برخی اخبار منتشر شده مبنی بر عدم گفت‌وگو با آیت‌الله موحدی کرمانی گفت: آیت‌الله موحدی کرمانی حدود ساعت ۱۰:۵۰ با منزل بنده تماس گرفتند و آن زمان بنده منزل نبودم ساعت ۲۳:۱۵ به منزل رسیدم و چون که احساس کردم آن زمان دیر است با محافظ آیت‌الله تماس گرفتم و وی گفت ایشان در حال استراحت هستند. صبح روز بعد خدمت ایشان رسیدم و توضیحات را به ایشان اعلام کردم.

وی با بیان اینکه مدارک بنده برای ثبت‌نام انتخابات آماده نبود گفت: ساعت ۱۱ امکان فراهم کردن همه مدارک را نداشتم.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین همچنین در خصوص غیبت خود در همایش خوزستان مجددا گفت: اگر بنده قصد کناره‌گیری از ائتلاف اصولگرایان را داشتم قائم مقام دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین و نواب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری نیز نباید در همایش روز پنجشنبه شرکت می‌کردند. بنده بلافاصله اطلاع‌ای صادر کردم و گفتم که به دلیل ماموریت کاری به خوزستان سفر کرده بودم و علت عدم حضورم در این همایش این موضوع بوده است.

باهنر در خصوص برخی اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه اگر افرادی همچون کوچک‌زاده، نبویان و رسایی در لیست اصولگرایان حضور پیدا کنند بنده ائتلاف اصولگرایان را ترک خواهم کرد گفت: چنین خبری از اساس کذب است. حدود ۲۴۰۰ نفر برای تهران ثبت‌نام کرده‌اند که از اصولگرایان حدود هزار نفر جزو ثبت‌نام کنندگان هستند و از بین این اسامی تلاش می‌کنیم ۱۲۰ یا ۱۳۰ نفر را مشخص کنیم و در همین راستا به صورت رسمی از همه احزاب اصولگرا خواسته‌ایم که اسامی‌های مدنظر خود را به ائتلاف معرفی کنند.

وی ادامه داد: بعد از بررسی‌ها حدود ۹۰ نفر از این تعداد خط خواهند خورد و ملاک ما صلاحیت و مقبولیت این افراد است و این موضوع هیچ ربطی به تایید صلاحیت از سوی شورای نگهبان ندارد.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری درباره حضور نبویان، کوچک‌زاده و رسایی تاکید کرد: اگر شورای ائتلاف اصولگرایان به این نتیجه برسند ما نیز از آن حمایت می‌کنیم اینکه ما تصور کنیم نظرات ما در شورای اصولگرایی رای نیاورد و ما به این دلیل از این شورا خارج شویم چنین چیزی وجود ندارد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که برخی معتقدند که آقای لاریجانی چون معتقد بوده است که نایب رئیس مجلس شورای آینده باید از اعتدال بیرون باشد و به همین دلیل از شما خواستند که در این دوره ثبت‌نام نکنید، اظهار داشت: برای ثبت‌نام نکردن من حدس و گمان‌های متعددی زده شده است و این هم یک نمونه آن بود.

وی افزود: هیچ کس از ثبت‌نام نکردن من خبری نداشت چه برسد به اینکه کسی به من توصیه کند ثبت‌نام نکنم؛ احدی توصیه نکرد که من ثبت‌نام نکنم و یا اینکه کسی راضی باشد که من ثبت‌نام نکنم. حتی آقای لاریجانی. ایشان از دست من نیز عصبانی بودند که چرا ثبت‌نام نکردم وقتی به من گفتند چرا مشورت نکردی که من به شوخی جواب دادم که وقتی کسی بله بگوید معمولا از بزرگترها اجازه می‌گیرد وقتی جوابش نه باشد نیاز به اجازه از بزرگترها نیست.

باهنر با رد تحلیل توصیه لاریجانی در انصرافش از کاندیداتوری انتخابات مجلس گفت: مجلس دهم چه اصولگرا باشد و خدای نکرده چه اصلاح‌طلب باشد وجود یا عدم وجود من مشکلی را پیش نمی‌آورد. در رابطه با نایب رئیسی من چنین تحلیلی نبوده و تصمیم من یک تصمیم طبقه‌بندی بود و هیچ کس از آن اطلاع نداشت که فکر می‌کنم ساعت ۱۱ شب آخرین روز از ثبت‌نام بود که عده‌ای مطلع شدند که بنده نمی‌خواهم ثبت‌نام کنم. این را هم بگویم که خسته هم نشدم ما دندان بازنشستگی را کشیده‌ایم و اینطور نبوده که بخواهیم با ثبت‌نام نکردن بخواهیم به زندگی شخصی‌مان برسیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر عملکرد نیروی انتظامی در مقابله با حمله به سفارت عربستان در تهران با بیان اینکه برخورد ناجا درست و منطقی بوده است گفت: ناجا اختیار برخورد آنی با تجمع‌کنندگان را ندارد و شورای تامین باید در این زمینه به او مجوز بدهد. من معتقدم رفتار و برخورد خوبی را نیروی انتظامی در این زمینه از خود نشان داد.

باهنر در پاسخ به سوال دیگری در خصوص حضور برخی چهره‌های جبهه پایداری در ائتلاف اصولگرایان و اینکه آنها از جمله آقای کوچک‌زاده اعلام کرده بود که در انتخابات حضور خواهم داشت تا اعتراضم را به آقای لاریجانی نشان دهم و آیا بااین شرایط شما چقدر امیدوار به ائتلاف اصولگرایان با جبهه پایداری هستید، اظهار داشت: به هر حال در احزاب طیف‌های فکری گوناگونی وجود دارد. تلاش اصولگرایان هم این است که مجلس آینده یک مجلس اصولگرا باشد نه اصلاح‌طلب. در جریان انتخابات مجلس نهم نیز به دلیل اینکه اصلاح‌طلب‌ها کمرنگ بودند دو گروه اصولگرا به نام جبهه متحد و پایداری با یکدیگر رقابت می‌کردند اما در این دوره همه اصولگراها به این نتیجه رسیدند که به وحدت برسند.

وی افزود: آقای کوچک‌زاده فردی است عصبانی و گاهی نیز خودش می‌گوید که من وقتی عصبانی می‌شوم حرف‌هایی می‌زنم که نباید بزنم. قطعا از آقای کوچک‌زاده اگر بپرسید که ترجیح شما بر حضور آقای لاریجانی است یا یک فرد اصلاح‌طلب، می‌گوید آقای لاریجانی.

 

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ترین اخبار