کد خبر: 13624
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: 6/ ژانویه/ 2016 - 3:46

در خوزستان نیاز به نیروهایی است که مهارت های فنی و مهندسی داشته باشند؛ در آینده در خوزستان با جمعیت زیادی از دانش آموختگان روبه رو خواهیم شد که رشته های مورد نیاز بازار کار خوزستان را ندارند.

خوزستان سرافراز:هوشمند صفایی بیان کرد: افراد متقاضی کار در خوزستان مهارت لازم را برای نوع بازار کار در استان ندارند.

وی با بیان اینکه بازار کار خوزستان صنعتی و فنی است افزود: در خوزستان نیاز به نیروهایی است که مهارت های فنی و مهندسی داشته باشند؛ در آینده در خوزستان با جمعیت زیادی از دانش آموختگان روبه رو خواهیم شد که رشته های مورد نیاز بازار کار خوزستان را ندارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان اظهار کرد: متاسفانه مراکز آموزش عالی نیروی کار مورد نیاز خوزستان را آموزش نمی دهند و ظرفیت رشته هایی مثل مهندسی را بالا نمی برند، و افرادی را که آموزش می دهند نیز مهارت لازم را ندارند.

صفایی گفت: بیشتر افرادی که در کاریابی های خوزستان ثبت نام کرده اند مهارت لازم را ندارند.

وی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون شش هزار و ۲۸۱ فرصت شغلی به کاریابی های خوزستان اعلام شد که از این تعداد تنها دو هزار و ۷۲۶ نفر واجد شرایط جذب نیروی در بازار کار خوزستان بودند.

صفایی در ادامه گفت:امسال ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای اشتغالزایی کسب و کار کوچک و مشاغل خانگی در خوزستان اختصاص یافته که مقرر شده میزان سود تسهیلات به این مشاغل پایین باشد تا داوطلبان امکان دریافت تسهیلات و راه اندازی کار را داشته باشند.

 

 

 

ایرنا/





نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ترین اخبار