کد خبر: 14019
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۸/ دی/ ۱۳۹۴ - ۴:۱۵

با طی شدن پروسه رسمی لغو تحریم بانکی، افزایش تولید نفت ایران روزانه وارد بازار می‌شود.

خوزستان سرافراز/ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران،با بیان این که هیچگونه محدودیت فنی برای افزایش ۵۰۰ هزار بشکه‌ای تولید روزانه نفت ایران وجود ندارد، گفت: با طی شدن پروسه رسمی لغو تحریم بانکی، افزایش تولید نفت ایران روزانه وارد بازار می‌شود.

رکن‌الدین جوادی با استقبال از لغو تحریم‌ها و اعمال محدودیت‌ها علیه صنعت نفت ایران، گفت: از امروز فرصتی برای شتاب توسعه درکشور به وجود آمده است و این مقوله بدون شک در صنعت نفت هم آثار شگرفی را به همراه خواهد داشت.

معاون وزیر نفت با اشاره به پیامد های مثبت برچیده شدن تحریم ها در صنعت نفت، تصریح کرد: افزایش صادرات نفت خام، دریافت مطالبات و فراهم آوردن توسعه امور عمرانی با جذب سرمایه و تکنولوژی از بازار جهانی از مهم ترین برنامه‌های شرکت ملی نفت ایران در دوران پسا تحریم است.

 مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در خصوص افزایش ۵۰۰ هزار بشکه ای تولید نفت خام ایران در مرحله اول دوران پسا تحریم، اظهار کرد: هم اکنون در حال رصد کردن مشکلات پیش روی بانک‌ها هستیم چرا که ممکن است چند هفته طول بکشد تا روند آن طی شود و در صورتی که مسائل مربوط به آن حل شده باشد شرکت ملی نفت ایران آمادگی لازم را برای افزایش تولید و صادرات نفت را دارد.

این مقام مسئول با یادآوری این که در برنامه افزایش تولید ۵۰۰ هزار بشکه ای هیچ مشکل فنی به ویژه در بخش های قدیمی خطوط لوله و تاسیسات صنعت نفت وجود ندارد، با اشاره به نزدیک ترین زمان امضای قرارداد در مدل جدید قراردادهای نفتی بیان کرد: با توجه به برچیده شدن تحریم ها و بررسی های انجام گرفته پیش بینی می‌شود تا اواسط سال آینده اولین قرارداد در این حوزه به امضا برسد.

جوادی تاکید کرد: به شرکت‌های بین‌المللی این پیام را می‌دهم که در این رابطه صریح تر، جدی تر و روشن تر پیگیری لازم را انجام دهند.

معاون وزیر نفت همچنین در پیامی به کارکنان شرکت ملی نفت ایران خاطر نشان کرد: با توجه به رفع تحریم ها با آمادگی کامل از فرصتی که ایجاد شده در جهت رفع سریع تر عقب افتادگی‌ها باید بهره برد. 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک