کد خبر: 21163
تعداد نظرات: 2 نظر
تاریخ انتشار: 15/ آگوست/ 2016 - 4:27

پزشک حاج قاسم از منافقین بود و می‌خواست حاج قاسم را بکشد، به همین دلیل شکم قاسم را باز گذاشته بود که منجر به عفونت شده بود.

صادق خرازی از توطئه نافرجام علیه حاج قاسم سلیمانی سخن گفت :حاج قاسم سلیمانی (در عملیات طریق القدس)؛مجروح شده بود.  مجروحیت او به حدی بود که بناچار برای درمان او را به بیمارستانی در مشهد فرستاده بودند. چون شکمش ترکش خورده بود از زیر قفسه سینه‌اش تا روی مثانه‌اش را باز کرده بودند و وضع بدی داشت.

وی افزود: ۴۶-۴۵ روز کسی نمی‌دانست قاسم سلیمانی زنده است یا شهید شده. در آن زمان هم فرمانده گردان بود که مجروح شد. بالاخره شهید موحدی کرمانی پسر همین آقای موحدی کرمانی قاسم را در مشهد پیدا کرد و گفت طبقه سوم یک بیمارستان در مشهد(قائم) است.

خرازی اضافه کرد: پزشک حاج قاسم از منافقین بود و می‌خواست حاج قاسم را بکشد، به همین دلیل شکم قاسم را باز گذاشته بود که منجر به عفونت شده بود. یک پرستار باشرف کرمانی به خاطر حس کرمانی و ناسیونالیستی‌اش حاج قاسم را شب دزدیده بود، جایش را با دو مریض دیگر در یک طبقه دیگر عوض کرد و به دکتر گفته بود حاج  قاسم را از اینجا بردند.

سردار  سلیمانی در سال ۱۳۷۶، هم‌زمان با اوج‌گیری طالبان در افغانستان، به فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران منصوب شد.

انتصاب سلیمانی به فرماندهی سپاه  قدس همزمان با قدرت گرفتن طالبان یک پیش‌آمد محض نبود. او از این رو انتخاب شد که بومیِ یک منطقه کوهستانی به نام رابر در کرمان بود و با نظام سیاسی جوامع قبیله‌ای به طور کلی و با جامعه افغانستان به ویژه آشنایی نزدیک داشت. او با تجربه‌ای که از جنگهای داخلی کردستان داشت نیز گزینهٔ مناسبی بود، چون بنا بود در افغانستانِ عصر طالبان که درگیر جنگ‌های داخلی بود وارد عمل شود. از همه مهم‌تر این‌که سلیمانی در هشت سال جنگ با عراق و نیز مبارزه با باندهای مواد مخدر در مناطق مرزی ایران و افغانستان تا پیش از انتصابش به فرماندهی سپاه قدس تجربهٔ بی‌ نظیری اندوخته بود.

انتشار یافته: 2 نظر
 • علی
  |
  |
  12:30 - 2016/11/1
  دنیا و حاج قاسم سرباز امام زمان، فففففففففددددددددااااااااتتتتتتتت
 • پرند
  |
  |
  8:09 - 2020/01/4
  سرداااااااااااار دلههههههههههها شهادتت مبااااااارک
 • نظرات بینندگان
  نام:
  ایمیل:
  * نظر:
  تازه ترین اخبار