کد خبر: 31857
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۱/ آبان/ ۱۳۹۷ - ۳:۵۳

اقای ایت الله یزدی می دانید مردم کوچه و بازار چه می گویند ؟ انها می گویند وقتی مراجع امنیت عرضی ندارند پس چه کسی در این کشور دارای امنیت است ؟ بجز ثناء گویان ؟

یادداشتی بقلم حجت الاسلام و المسلمین سید سجاد جلویانی در خوزستان سرافراز؛

نامه ایت الله یزدی از موضع قدرت به نهاد مرجعیت است از دست بالا به پایین دست ، ما به کجا چنین شتابان می رویم ؟

دو مرجع در برخی مباحث اختلاف نظر دارند و طبیعی هم هست ،ولی چه کسی به دیگری این اختیار را داده است که مالکانه مرجع دیگر را امر و نهی نماید ؟ رانت قدرت ، حاشیه امنیت، حاکم و حکمران بودن ،ما در گفتمان ۱۰۳ مناره بجنبان ها در قم بخشی از سناریوی مرجع ستیزی را در ایران تحلیل کردیم و برخی ان را انکار کردند و همان گروه ها امروز نامه اقای ایت الله یزدی را نامه انقلابی می دانند و غافل از تحولات اینده کشور هستند و فراموش کردند ناصح امین بودن با قاطع طریق بودن متفاوت است.

بر فرض مسله ایت الله شبیری دارای اشتباه موضعی باشد ایا خود شما ایمن هستید ؟ شما تا ایت الله هاشمی زنده بود جرات اعلان مجتهد نبودن او را نداشتید و پس از مرگ ایشان گفتید که مبناء اجتهاد داشت اما مجتهد نبود ؟ پس زمانی که رئیس خبرگان بود تو خواب بودی یا مصلحت قدرت نبود؟

اقای یزدی نه بار اول است و نه بار اخر گاف های شما در خطبه های نماز جمعه تهران را در دهه هفتاد بیاد داری؟محبت با خشونت پایه کار شما است ،به کجا چنین شتابان ؟ فردایی هم هست ، روزگار در گردش است ،قدری تامل لازم است ،شما مالک دین و دنیا و نظام و حوزه نیستید ،یک مجتهد هستید و مقلدان خود را دارید ،در جایی نیستید که اینگونه با مرجع دیگر برخورد مولا و عبد داشته باشید.

حضرت ایت الله باور بفرمایید این راهش نیست ،یک واکاوی از اعمال و رفتارهای خود در طول چهل سال گذشته لازم است ،خدا را چه دیدی ،شاید تحولی ایجاد شد.

ما برای همه شما احترام قائل هستیم ،شما همین قدر را برای خود ….؟
من هرگز در صدد نفی اشتباهات خود و دیگران نیستم ولی باید دید هر کس حدود و اختیارات اش چقدر است ،ایا به صرف یکی دو بار تذکر راهش این است که شان یک مرجع را اینگونه مورد اهانت قرار دهید؟

البته ما از شکاف درون گروهی و فاجعه بار جامعه مدرسان اطلاع داریم و بقول شما در دوره دوم احمدی نژاد تا انحلال پیش رفت و علت اصلی ان اختلافات شما و ایت الله مصباح بود.
و حالا هم گافی دیگر ، حضرت اقا این نهاد قانون گذار و حاکمیتی نیست ،بلکه نهاد پشتیبان و مشورتی برای حوزه و نظام اسلامی است ،شما دچار توهم شدید و هنوز فکر می کنید ریاست دار قضاء هستید که چنین حکم  می دهید؟
حضور ایت الله در یک مجلس خصوصی و حضور افراد شناخته شده و مسله دار رصد وظیفه دستگاه اطلاعات است و سطح تصمیم گیری ان بر عهده رهبری است نه انجناب که خود را و نهاد حوزه و مرجعیت را به زحمت دچار نمودید، و اگر راست می گویید و قاضی حقی هستید چرا عاملان فتنه۸۸ را تا کنون محاکمه نکردید و در حصر تا افتخار مرگ نگه داشتید ؟ و بالاتر چرا اتاق فکر ان فتنه را ازاد گذاشتید و تاکنون راحت زندگی می کنند و مشغول توطئه هستند؟ مگر اینکه دهن همه بوی سیر می دهد ؟
شما که قاضی القضات بودید و چهار دهه در شورای نگهبان یا همان نگهبانان شورا حضور دارید و در مجمع تشخیص و …. حضور دارید و از نزدیک ترین مشاوران رهبری هستید ،چرا در این مدت طولانی تلاش ننمودید که اتاق فکر و مدیران ارشد فتنه ۸۸ مجازات شوند تا امروز گرفتار مراجع .. نباشیم ؟
اقای ایت الله یزدی باور کنید پنهان این نامه شما حسن خوش نامی ان مرجع را در پی داشته است ؛ راستی نمی شد از او پرسید در این دیدار ایا راه وفاق و نجاتی برای خروج از این فتنه چند ضلعی که اضلاع دیگر ان چون کوه یخ زیر اب است پیشنهاد نموده اید ؟ شاید پاسخی می داشت و ایا نمی شد که از رهبری کسب تکلیف می کردید تا او را در این گاف خجالت اور و مالکانه گرفتار نمی کردید ؟ شما ولایی هستید و رابطه عبد و مولا دارید . شما چرا ؟ مراجع دیگر چنین ادعایی نداشته اند و به عقل و اجتهاد خود عمل می نمایند.

اقای ایت الله یزدی می دانید مردم کوچه و بازار چه می گویند ؟ انها می گویند وقتی مراجع امنیت عرضی ندارند پس چه کسی در این کشور دارای امنیت است ؟ بجز ثناء گویان ؟
خدا عاقبت مان را به خیر کند ،
قولوا للناس حسنا .

با تشکر
سید سجاد جلویانی
ابن الرضا . ۶.۸.۹۷.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک