کد خبر: 32184
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۱/ آبان/ ۱۳۹۷ - ۹:۲۵
نطق جنجالی اسکندر لطفعلی زاده در صحن علنی شورای شهر اهواز؛

درحال حاضر بحث بازنشستگی شهردار اهواز نیز مطرح است که باید شفاف سازی شود

خوزستان سرافراز/ دکتر اسکندر لطفعلی زاده در پنجاه و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اهواز گفت :در حال حاضر سيستم مديريت شهری و شهرداری هر كدام سازهای ناكوك و بدون برنامه ای می زنند كه مشخص نيست چه كسی يا كسانی انها را كوك و برای چه كسی يا كسانی كوك می شوند؟

این عضو شورای شهر در نطق پيش از دستور نشست علنی شورای شهر اهواز افزود:در حال حاضر سومديريت ها،كمر مردمان اين مرز و بوم را كه در مقابل تمام ابرقدرت ها خم نشد را خم نموده است كه بايد از اين اتفاق ناراحت كننده اظهار شرمساری و شرمندگی كرد.

وي در ادامه گفت:همگان بر اين نكته واقف هستند كه در اين كشور همه چيز وجود دارد.فكر و انديشه وجود دارد و منابع مالی و معنوی به اندازه كافی هست و نيز انسانهای كارآزموده و متخصص.اما چرا هر موقع مردم به مسئولان مراجعه مي كنند دم از نبود اعتبارات كافي مي زنند و با نبود و نيست جواب مردم را می دهند ايا اين جوابها مشكلات مردم را مرتفع می كند.

رييس كميسيون سرمايه گذاری شورای شهر افزود:سوال اينجاست فلسفه تغيير مديران چيست؟مگر تغيير نبايد به تحول سازمانی منجر شود پس چرا در اين سيستم همه جوابها يكی است.

وي ادامه داد:در همين شورا برخی تا ديروز در رسانه ها هزار و يك ايراد و انتقاد از مديران قبل می گرفتيم اما الان چه بر سر خودمان آمده است كه حتی پاسخگوی همان انتقادهای خودمان هم نيستيم.چه بر سرمان آمده است ، این مناصب صندلی ها چکار می کنند که درمانده شده ایم.

عضو شورای شهر اهواز با اشاره به اینکه رضایتی نسبت به عملکرد مدیران شهرداری اهواز بین مردم وجود ندارد گفت: سیستم شهرداری اهواز فرسوده است و باید با تزریق نیروی جوان چابک سازی شود.

اسکندر لطفعلی زاده ادامه داد: بیش از ۱۵ ماه از تعیین شهردار اهواز می گذرد اما مشکلات همچنان پابرجاست.ما شرمنده مردم و بچه های بسیجی مساجد هستیم که تصور می کردند با ورود ما کارها انقلابی و ارزشی تر پیش خواهد رفت.خیابان ها ،پارک ها ،کوچه ها ، درختان و …. همه گواه می دهند که ما در مقابل شما مردم شرمنده هستیم.

وی با اشاره به اینکه شرایط و سیمای شهر گواه کم کاری های مجموعه شهرداری و شورای شهر را می دهند یادآور شد: در نخستین روزهای پس از تشکیل شورای پنجم شهردار فعلی را با امید مدیریت جهادی برای توسعه شهر انتخاب کردیم اما این امر تاکنون محقق نشده است.

لطفعلی زاده با تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای توسعه شهر خاطر نشان کرد: یکی از راه های توسعه شهر مبارزه با فساد است اما کسانی که پیشتر شعار ضد فساد می دادند امروز با ورود به شورای شهر سکوت اختیار کرده اند.مدیران با آرامش بخوابید و شورای پنجم با آرامش خود را به خواب بزنید.

وی با انتقاد از بروکراسی اداری گفت: مردم برای ساده ترین کارها همچون گرفتن مجوز و پروانه ساخت باید مدت های بسیاری به شهرداری های مناطق رفت و آمد کنند و به خوبی می دانیم که پشت پرده همین بروکراسی ها وجود برخی مفسده ها است.

 به گفته این عضو شورای شهر درحال حاضر آمار دقیقی از املاک و نیروی انسانی شهرداری اهواز وجود ندارد که در همین خصوص لازم است تا کارشناسان و برنامه ریزان اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی ادامه داد: به طور تقریبی گفته می شود که در آغاز به کار شورای پنجم شهر حدود چهار هزار نفر در شهرداری اهواز شاغل بوده اند اما درحال حاضر تعداد آنها به حدود سه هزار و ۵۰۰ نفر کاهش یافته است، لازم است جای مدیران باسابقه و بازنشسته شهرداری از نیروی جوان و متخصص استفاده شود.

وی گفت: چیزی برای دفاع نداریم، از چه سخن بگوییم ،از ترافیک ، عمران، شهرسازی ، خدمات یا درآمد سخن بگوییم ، شورای پنجم از چه چیزی می خواهد دفاع کند.تاکنون چه تعداد اصلاح هندسی در شهر اهواز اجرا شده است؟/جناب سرهنگ ، از یک تابلوی ساده به چپ چپ و یا به چپ راست در شاهراه ها جا مانده ایم، مردم دیگر برای احداث پارکینگ های سطح شهر از ما مایوس شده اند.

لطفعلی زاده یکی از دستاوردهای شهرداری اهواز را خرید ۵۰ دستگاه اتوبوس برای ناوگان حمل و نقل عمومی دانست و گفت: این تعداد اتوبوس نیز با کمک دولت خریداری شد که البته تاثیر بسیاری بر بهبود عملکرد ناوگان حمل و نقل عمومی داشت.

 وی با اشاره به اینکه حتی یک پروژه مهم در مدت ۱۵ ماه گذشته کلنگ زنی نشده است خاطر نشان کرد: در دوره پیشین تعریض پل سوم در مدت کوتاهی انجام شد که رضایت نسبی مردم را به همراه داشت اما کلنگ زنی اینگونه کارهای عمرانی در دستور کار شهرداری نیست.

این عضو شورای شهر اهواز با انتقاد از عدم توسعه متوازن در شهر اهواز گفت: در برخی نقاط که تراکم جمعیتی کم است شاهد تکمیل زیرساخت ها هستیم که همین امر قیمت اراضی را تا چند برابر افزایش داده است اما در نقاطی مانند مهدیس باوجود سکونت چند هزار نفر هیچگونه امکاناتی ارائه نشده است.

وی افزود: بالغ بر ۲هزار میلیارد ریال معادل یک سوم درآمد شهرداری اهواز صرف خدمات شهری می شود اما همچنان در ساماندهی دستفروشان، وانت بارها و دفع آبهای سطحی مشکل داریم.

لطفعلی زاده یادآور شد: دفع آبهای سطحی برعهده شهرداری است و برای این امر باید نهرهایی تعبیه کند نمی شود که به بهانه نبود زیرساخت ها از حل این مشکلات غافل شد در حال حاضر تمام نارضایتی های مردم به سمت شهرداری است.

 وی افزود: از مجموع درآمدهای شهرداری سالانه حدودا ۳۲۰ میلیارد ریال به اجراییات، یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال به رفت و روب و ۵۰۰ میلیارد ریال به فضای سبز اختصاص می یابد اما میزان رضایتمندی از عملکرد آنها کم است.

عضو شورای شهر تصریح کرد: از مجموع ۲۶۶ لایحه پیشنهادی شهرداری اهواز ۲۶۳ لایحه تصویب شده است و این بدان معناست که شورای شهر بیشتر لوایح شهرداری را می پذیرد درحالی که باید اعضای شورای شهر بیشتر به مساله برنامه ریزی و سیاست گذاری لوایح شهرداری ورود کنند.

وی ادامه داد: همانطور که در ابتدای شروع به کار شهردار حدود ۲۲ اختیار به وی دادیم اکنون نیز باید به ریاست شورا اختیاراتی داده شود تا اینگونه لوایح پیشنهادی را تصویب کند و اعضای شورای شهر بیشتر به بحث سیاست گذاری بپردازند.

لطفعلی زاده خاطر نشان کرد: درحال حاضر بحث بازنشستگی شهردار اهواز نیز مطرح است که باید شفاف سازی شود، عده ای می گویند ۳۵ سال سابقه ایشان تمام شده و برخی ها از مدرک لیسانس ادبیات ایشان خبر می دهند. به صراحت عرض می کنم اطلاعات اعضای شورای شهر درخصوص مشمولیت یا عدم مشمولیت شهردار بر قانون منع بکارگیری بازنشستگان و مسائلی نظیر تحصیلات وی کم است و باید شفاف سازی شود.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک