کد خبر: 32596
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۴/ آبان/ ۱۳۹۷ - ۵:۲۰

در هر صورت اطلاعات فاش شده از سوی اقای ظریف حکایت از شکاف عمیق و اشکار در صف بندی نظام در این وانفسا است که بجای دفاع از منافع ملی به منافع دو کفه ای حاکمان در نظام است.

یادداشتی بقلم حجت الاسلام والمسلمین سید سجاد جلویانی در پایگاه خبری تحلیلی خوزستان سرافراز؛

(الاکلکم راع و کلکم مسئول عن رعیته)

جمله معروفی از رسول الله است که یکی از شعارهای تعهداور مسئولان در دهه اول انقلاب اسلامی بود و تاکنون بیش و کم مورد استناد قرار می گیرد. اینکه چقدر مسئولان به ان عمل می کنند؛ عمل کرد انها بیان گر ادعاء انها می باشد؟

در چند روز اخیر وزیر خارجه جمهوری اسلامی در یک برنامه زنده ادعا نمود که مخالفان fatf حامیان جریان پول شویی در کشور هستند و چون منافع خود را در خطر می بینند با پیوستن به این لایحه مخالفت می کنند.

در اظهارت اقای ظریف نکاتی چند برای نقد و بررسی وجود دارد.

یک :

اقای ظریف وزیر خارجه دولتی است که مسئولیت سیاست خارجی کشور را برعهده دارد و تمام تحولات سیاست خارجی در حوزه اختیارات و عمل کرد میدانی وی و همکاران وزارت خارجه است. ظریف یکی از ارکان های تصمیم ساز دولت است و خود بهتر از ما می داند که دولت مسئول اجرای قانون مبارزه با پول شویی در نظام است و چه کسانی و یا مجموعه هایی در حال پول شویی هستند.

دوم :

رسالت ذاتی اقای وزیر و وزارتخانه او تامین منافع ملی و دفاع از اصول و مبانی فکری و عملیاتی نظام اسلامی است و  تنظیم روابط خارجی ایران با کشورهای دیگر بخصوص اتحادیه اروپا، خاورمیانه و…برعهده وزارتخانه ایشان است و دادن اطلاعات در این سطح بصورت اشکار و بسیط به جامعه خبری و اطلاعاتی جهانی و رقباء و مخالفان نظام در سطح بین المللی و منطقه ای کاری کاملا غیرحرفه ای است.چرا که زمینه اتهام و اقدام حقوقی بین المللی را علیه ایران فراهم می کند.

سوم :

اقای ظریف می داند که مخالفان دولت در لایحه fatf ,cft رهبری و نهادهای هم سو با او می باشد و اتهام را مستقیما به انها وارد ساخته و انها در منظر حقوق بین الملل متهم ساخته است و علاوه بر گرای مالی و سیاسی ،اتهام حقوقی را بوجود اورده است.

اینکه سخنگوی وزارت خارجه می گوید : سخنان اقای ظریف متوجه کسی و یا کسانی و نهادی نیست ،کلامی ابلهانه و فرو مایه است. چرا که هر انسانی در وثاق کلام خود است و باید مسئولیت سخن خود را بپذیرد و گرنه سفیه و ناخرد است و حکم سفیه هم در حقوق اسلامی روشن است .

چهارم :

در اینکه پول شویی در نظام ما و تمام دولت ها وجود دارد از واضحات است. ولی هیچ مقام مسئولی در تراز وزیر خارجه ، نظام خود را متهم به پول شویی نمی کند ؛ چرا که یکی از راههای تامین منابع دولت مردان برای هزینه های غیرمتعارف همین پول شویی است و این منطقه حیات خلوت دولت مردان است .

پنجم :

اظهارت اقای ظریف زمانی است که دولت مردان ایران پنهان و اشکار در دو سال گذشته به ان عمل می کنند و این بخش باقی مانده پروژه اقدام شده در مجلس و شورای نگهبان است که برای فریب افکار عمومی در این دوران عسرت و باتلاق فساد سیاسی ،اقتصادی عمل می شود . وارد ساختن اتهام به بخشی از بدنه نظام نه تنها در راستای منافع ملی نیست بلکه هم گامی و همسویی با امریکا و اتحادیه اروپا و لابی یهود و چند کشور عرب منطقه خلیج فارس است.

ششم:

یکی از زوایای پنهان قوانین تصویبی شورای امنیت و سازمان های وابسته و اتحادیه اروپا نوعی ایجاد حصار در تامین منافع انها در این فضاها می باشد ؛ زیرا منابع درامدی هنگفت انها در جهان سوم می باشد. با این قوانین در واقع از منافع خود در جهان حفاظت می کنند و با ایجاد اتهام در دولت ها و ملت ها افکار عمومی را مدیریت می کنند . یک دولت مرد ایرانی در این سطح راه را برای تنبیه ملت خود باز نکند ،بلکه حفاظت از منافع ملت خود.

هفتم :

رسیدگی به جرم حقوقی اقای ظریف بر عهده مجلس و قوه قضاییه است و همین طور اثبات جریان پول شویی در دولتمردان و نظام امری واجب است و نهادهای مورد اتهام باید پاسخگو باشند.

در هر صورت اطلاعات فاش شده از سوی اقای ظریف حکایت از شکاف عمیق و اشکار در صف بندی نظام در این وانفسا است که بجای دفاع از منافع ملی به منافع دو کفه ای حاکمان در نظام است.

در روزگار ما قصه چوپان دروغگو یک داستان عبرت اموز بود و در این روزگار که قصه در منابع درسی عوض شد و چوپان راستگو شد ،نه تنها ما ،بلکه گوسفندان بیچاره گیج و منگ شدند و رابطه انها با گرگ جنایت کار افتاب و مهتاب شده است.

تا، زین پس، چه پیش اید ؟

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک