کد خبر: 32909
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱/ آذر/ ۱۳۹۷ - ۶:۰۶

خوزستان سرافراز ؛قانون منع بکارگیری بازنشستگان از لحظه مطرح شدن تا زمانی که ابلاغ شد و حتی پس از آن، حاشیه های بسیاری به همراه داشت، به گونه ای که برخی از مدیران عرصه را برای طراحان قانون منع به کارگیری بازنشستگان تنگ کرده اند.
از جمله پرحاشیه ترین داستان بازنشستگی مدیران استان خوزستان، ماجرای بازنشسته بودن شهردار اهواز است.
گویا عده ای به عناوین گوناگون می خواهند قانون را دور بزنند و هر طور شده، کاری کنند که کتانباف، شهردار بماند!

در این باره برخی از حامیان شهردار در واکنش به نامه اخیر وزارت کشور اظهار نمودند: این نامه خلاف صریح قانون است و تعیین تکلیف بازنشستگی کتانباف با سازمانیست که ایشان در آن شاغل است یعنی سپاه و وزرات کشور نمیتواند در مورد بازنشستگی آقای کتانباف اظهار نظر کند.

حامیان کتانباف در شورای شهر اهواز به مسائل حقوقی و قانون اساسی اشراف کامل داشته و قطعا می دانند ؛ وزارت کشور تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و موظف به اجرای قانون است.

حال این سوال مهم پیش می آید که چرا برخی از اعضای شورای شهر اهواز می خواهند درمقابل قانون منع بکارگیری بازنشستگان و ابلاغیه وزارت کشور ایستادگی نمایند؟

قطعا این عزیزان می دانند ؛ براساس قانون ؛همکاری شوراهای شهر برای ماندن شهرداران بازنشسته، معاونت در جرم است.اگر شورای شهر شهردار را عزل نکند، می‌توان علیه آن ادعای جرم کرد.
از این جهت تسهیل یا ترغیب یا همراهی با شهرداری که بازنشسته است، به معنای معاونت در جرم است.

 خطاب به شهردار اهواز و یادگار ۸سال دفاع مقدس؛ جناب آقای منصور کتانباف باید گفت:

چرا برخی از حامیان جنابعالی در شورای شهر اهواز سعی دارند با دستاويز قرار دادن بند و تبصره های مطرح شده که هیچ تناسبی با قانون منع بکارگیری بازنشستگان ندارد، نمک بر زخم کنونی مردم بپاشند؟!

چرا برخی از حامیان حضرتعالی درکی از واقعیت های جامعه امروز ندارند و برای دور زدن یک قانون کلی در خصوص منع به کارگیری بازنشستگان ابتدا می گویند نامه وزارت کشور خلاف صریح قانون است و وقتی متوجه می شوند که این فضا کمکی به ادامه حضور شما در شهرداری اهواز نمی کند، در به در به دنبال اهرم فشار برای به عقب راندن وزارت کشور در قبال بازنشستگی جنابعالی دارند؟!

آقای کتانباف ؛ در موقعیتی قرار گرفته اید که هر گونه کنش و واکنش به ضررتان است! چرا که نوع دفاع حامیانتان برای بقا متناسب با ادبیات رایج جامعه امروز نبود و برای توجیه حضورتان در دور تسلسل اشتباه افتاده اند.

به همان نسبت که شما و تیم کاری تان، شهرداری اهواز و متعلقات آن را دوست دارند، مردم نيز شهر خود را دوست دارند و مهم تر اینکه در قبال آن احساس مسئولیت می کنند.
علاقه شما به شهرداری اهواز در مقایسه با علاقه مردم به ملک و زادگاهشان هیچ است پس به خواست عمومی تمکین كنيد.

آقای شهردار؛
در حال مبارزه با چه چیزی هستید؟! گناه جوانان جامعه چیست که باید در فضای کم امیدی زیست کنند؟! چرا برای حفظ و توسعه سیستم، از خود نمی گذرید؟! این گونه فشارهای بیرونی در برابر فشارهایی که این روزها ملت از نقطه نظر اقتصادی تحمل می کنند، هیچ است!
بنابراین به خواست عمومی و قوانین الزام آور کشور (قانون منع به کارگیری بازنشستگان)که موجب خشنودی جوانان نیز شده احترام بگذارید و به دنبال هیچ طناب و ریسمانی نباشید!

من الله توفیق

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک