کد خبر: 32931
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲/ آذر/ ۱۳۹۷ - ۲:۰۹

دانشجویان و روحانیون خوزستانی بفرمایند برای مشکلات کارگران نیشکر هفت‌تپه در شوش یا گروه ملی در اهواز چه کرده‌اند؟

خوزستان سرافراز/ علی لاری ‌زاده

روزی نیست که به برکت دولت تدبیر و امید و ناتوانی برخی نمایندگان و مدیران استانی، در گوشه و کنار خوزستان شاهد تجمعات کارگری نباشیم یکی چند ماه حقوق معوقه‌اش را مطالبه می‌کند دیگری از اینکه بیمه نیست می‌نالد و دردهایی که یکی دو تا نیست وقتی پای درد دل‌هایشان بنشینی تازه کمی درک می‌کنی که چه روزهای سختی را سپری کرده‌اند کاری که حتی مسئولان استانی هم از آن دریغ کردند یعنی شنیدن مشکلات کارگران!

قصه پر غصه کارگری در استان در حالی است که اهل بیت علیهم السلام می‌فرمایند تا عرق کارگر خشک نشده باید مزدش را پرداخت کرد اما حالا برخی کارگرها به خاطر عدم پرداخت چندین ماه حقوق، جانشان به لب رسیده و مجبور می‌شوند علی‌رغم میلی باطنی خود دست به برپایی تجمعات اعتراض‌آمیز بزنند.

در این میان یکی از نکات مهم، رسالتی است که بر شانه های دانشجویان و روحانیون سنگینی می‌کند دانشگاه و حوزه علمیه در دکترین انقلاب اسلامی به عنوان سنگر دفاع از مظلوم و عدالت تعریف شده اند دانشجو و طلبه انقلابی باید برای حل مشکلات کارگران یا هر صنف دیگری در خط مقدم باشد تا خدای‌نکرده جریان‌های منحرف و ضدانقلاب در لباس دلسوزی برای کارگران، مطالبات به‌حق آنان را به ناکجاآباد نکشانند.

این انتظار زیادی از دانشجویان و روحانیون نیست که برای پیگیری مطالبات کارگران در صف اول باشند مگر حضرت امام نفرمود “دشمن می‌خواهد کارگر را از مردم و از روحانیون جدا کند. روحانیت در خدمت کارگر است؛ اسلام در خدمت مستضعفین است” مگر نفرمودند”شما دانشجویان موظف هستید که از قیام حق‌طلبانه و مردانه قشرهای کارگر و کارمندان محروم و مسلمان ایران پشتیبانی کنید” و از این دست سفارش‌های حضرت روح‌الله فراوان است.

دانشجویان و روحانیون خوزستانی بفرمایند برای مشکلات کارگران نیشکر هفت‌تپه در شوش یا گروه ملی در اهواز چه کرده‌اند؟ اگر اقدامی برای همدردی یا حل مشکلات برداشته‌اند اعلام کنند اگر هم اقدامی تا امروز انجام نداده‌اند هنوز دیر نشده تا آستین‌های همت را بالا بزنند و به وظیفه اسلامی و انقلابی خود عمل کنند.

از امام صادق روایت است که فرمودند: کسى که در سختیها به فریاد برادر مؤمن خود برسد و گرفتاریش را برطرف نموده و در برآوردن حاجتش به او کمک کند، بخاطر این عمل هفتاد و دو رحمت از جانب خداوند نزد او دارد که خداوند با یکى از آن رحمتها زندگى دنیایش را اصلاح نموده و هفتاد و یک رحمت دیگر را براى ترسها و وحشتهاى روز قیامتش ذخیره مى‏‌نماید.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک