کد خبر: 32937
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۳/ آذر/ ۱۳۹۷ - ۳:۰۸

مسئولین شادگان خواب گران خود را خاتمه دهند و با چشم بصیرت به وضعیت بغرنج شهرستان و مشکلات مردم نگاه کنند ، این مردم استحقاق این وضعیت را ندارند.شهرستانی با قدمت دیرینه و بعد از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی و نهادینه شدن حکومت مردم بر مردم به این وضعیت ماندن جای سوال و بحث است.

خوزستان سرافراز/ قلم ‌به‌ دستانی که ایستادن در سمت مردم و هزینه‌های مترتب براین رویکرد را بر عافیت‌طلبی و فروختن حقیقت به یک رانت‌اعطایی از سوی صاحبان‌قدرت، همواره ترجیح داده‌اند خوب می‌دانند که انتقاد ولو بجا، برای خبرنگار غالباً هزینه‌بردار است.

اصحاب قلم و رسانه‌هایی که به طور مرتب در حال تولید محتوا هستند ممکن است گاهی در مطالب خود موجبات رنجش مسئولین را فراهم کنند چه این رنجش به حق باشد و چه ناحق؛ پاسخی که دریافت می‌شود آنقدر متفاوت است که گاهی انسان را مجبور می‌کند در چارچوب‌های ذهنی خود دست به تغییر بزند.

بنا ندارم مطالب خود را مطول کنم دقیقا ۲۰ روز پیش از وضعیت طغیان فاضلاب خیابان حر منطقه عباس آباد گزارش تصویری منتشر کردیم و خاضعانه از اداره ی آبفا تقاضای رسیدگی کردیم لیکن متاسفانه اداره ی مذکور ضمن اهمیت ندادن به اراده و وظیفه مقدس رسانه ، به اراده ی مردم نیز اهمیت نداده و تا امروز که شادگان شاهد بارش های بی نظیر در طول ده سال گذشته است . نه فقط آن خیابان بلکه سراسر خیابان های شادگان طوری زیر آب رفته اند که به راحتی می توان در آن ها قایق سواری کرد.

بعد از گذشت چند ماه از تخریب خیابان آیت الله شیرازی (سید حبیب ) و لوله‌کشی چند محله شهر شادگان و اعلام فرسودگی لوله های فاضلاب و معلوم شدن فرسودگی این لوله ها بنا بر این شد که قبل از آسفالت این خیابان عملیات تعویض فاضلاب در اسرع وقت شروع شود ؛ لیکن مشکل از فردای آن روز تاکنون لاینحل باقی ماند .

از آن جا که این خیابان دقیقا وسط بازار قرار دارد طی این مدت ضمن تخریب چهره بازار باعث ایجاد مشکلات عدیده برای کسبه ، مغازه داران و مشتریان شده است .

به واسطه مختصر آشنایی که با برخی عوامل اداره ی آبفا داشتم موضوع را پیگیری کردم و معلوم شد مشکل پیش آمده جدی بوده و رفع آن زمان‌بر است.

مشترکین خیابان حر و خیابان آیت الله شیرازی در روزهای یاد شده درگیر مشکل طغیان فاضلاب و گرد و خاک هستند بهتر از هر کسی می‌دانند تحمل بوی گند لجن و مطمئنا انتشار انواع میکروب آن هم با آن همه التماس و شکایت حال به نماینده ، فرماندار و ریاست اداره مذکور چه اندازه دشوار است؛ مخصوصاً اگر برای مثال قرار باشد به کودکان پرسشگر هم فهماند که فعلاً چاره‌ای نیست و باید تحمل کند! سخت‌تر از همه اینها آنکه، رسانه‌های وابسته به فرمانداری وسط میدان آمده باشند و بدون آنکه مشکلی حل شود ؛ اعلام کنند مشکل حل شده و … بماند.

در انتقاد از وضعیت موجود چند خطی منتشر کردیم ؛ لیکن باز هم به چشم تخریب نگاه شد و راحت و بدون اعتنا ، صورت مساله پاک شد.

اخیرا نماینده ی شهرستان شادگان در نطق خارج از دستور مجلس ضمن انتقاد شدید الحن از وضعیت بحرانی استان ؛ مشکلات موجود را ضعف اجرایی قلمداد کرد و مدیران ارشد استان را نشانه رفتند . این در حالی است که ایشان مسئولین حوزه ی انتخابی خود را که همگی از فیلتر آن گذشته اند ؛ بعد از گذشت سه سال در اکثر زمینه ها با ضعف اجرایی و مدیریتی با حمایت ایشان همچنان بر کرسی مدیریت خود هستند .

شهرستان شادگان امروز بیش از هر روز دیگر با ابر بحران دست و پنجه نرم می کند .
وضعیت خیابان ها ، حقوق به تعویق افتاده کارگران شهرداری ، عمران شهری ، راه های مواصلاتی روستاها ، آب شرب روستاها ، آمار سرسام آور بیکاری و از همه درد آورتر تبعیض در انواع خود، کمر کوچک و بزرگ را منحنی کرده است .

مسئولین شادگان خواب گران خود را خاتمه دهند و با چشم بصیرت به وضعیت بغرنج شهرستان و مشکلات مردم نگاه کنند ، این مردم استحقاق این وضعیت را ندارند.شهرستانی با قدمت دیرینه و بعد از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی و نهادینه شدن حکومت مردم بر مردم به این وضعیت ماندن جای سوال و بحث است.

مسئولیت بنا به فرموده ی معمار راحل انقلاب اسلامی ره یعنی خدمت و خدمتگزاری به مردم است ؛ اینکه چرا در شهرستان شادگان مسئولین این را سرلوحه عمل خود قرار نمی دهند؟خود جای بحث است و این مردم نجیب و انقلابی به کجا شکایت کنند و چگونه و به کدام طریق حقوق خود را مطالبه کنند؟ واقعا به معمایی لاینحل تبدیل شده است.

نجابت و انقلابی بودن مردم را غنیمت بشمارید و مسئولیت خود را بدون منت و با تواضع انجام دهید.کرسی های لق و ناپایدار هر چه قدر بماند فناپذیر است.

معنای مسئولیت فقط استفاده از امکانات در اختیار و امر و نهی به زیردستان نیست؛ مسئول یعنی کسی که در حیطه مسئولیتش مورد سؤال قرار می‌گیرد و لابد انتظار سوال هم دریافت پاسخ است.

گلایه‌ای که از سامانه پاسخگویی آبفا داریم این است که صرف ثبت گزارش و عدم رسیدگی به مشکل مطروحه شاهکار نیست.

القصه؛ قلم ما بیشتر از این در توان نداشت، برای نوشتن درسی که شاید بعدها مورد استفاده من و همکارانم باشد و نیز درسی باشد برای مدیرانی که مدیریت را در ریا، درشت‌گویی و امثال این، خلاصه کرده‌اند.

خبرنگار : صالح البوغبیش

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک