کد خبر: 32973
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۵/ آذر/ ۱۳۹۷ - ۰:۱۲

بخش سلطان آباد از توابع شهرستان رامهرمز با ۳۹ روستا وجمعیتی بالغ بر ده هزار نفر ، دارای اراضی مرغوب و حاصلخیز و در مجاورت با محور مواصلاتی بین استانی خوزستان – فارس و مناطقی از استانهای کهگلویه و بوشهر قرار دارد.

یونس قنواتی ؛ عضو شورای بخش سلطان اباد در گفتگویی تفصیلی با خبرنگار خوزستان سرافراز در پاسخ به میزان بارشها ، تهدیدها وخسارات بجامانده از آن؛ اظهار داشت :

میزان بارشهای اخیر ۵۱ میلیمتر و مجموع کل بارشهای امسال در این بخش حدودا ۱۴۵ میلیمتر اعلام شده است.
وی بارشها را گسترده و کم سابقه دانست و اظهار داشت اگر هشدارهای سازمان مدیریت بحران بهمراه برخی اقدامات پیشگیرانه ی دستگاههای اجرایی وتدابیر وتصمیمات بخشداران و فرماندار محترم درسایه ی اصل تشنگی زمین و وقوع بارشها بصورت متناوب نبود؛ قطعا خسارات بیشتری بجای مانده بود.

قنواتی ؛ ضمن تقدیر از تمامی اقدامات پیشگیرانه و بموقع مدیران و مسئولین مربوطه ، اظهار داشت : باتوجه به اشباع و سیراب شدن زمین و پرشدن سفره های آب زیرزمینی ، خطر جاری شدن سیل و بروز خسارات مربوط به آن بیشتر خواهد بود.

یونس قنواتی منتخب بخش سلطان آباد که توامآ ریاست شورای شهرستان رامهرمز را نیز برعهده دارد در ادامه؛ اظهار داشت :
۳۰کیلومتر از محور مواصلاتی رامهرمز – بهبهان که جاده ای مهم و بین استانی است در محدوده ی بخش سلطان آباد قرار دارد که امیدوارم مسئولان استانی به آن توجه ویژه داشته باشند.

قنواتی عضو شورای بخش سلطان آباد؛ تصریح کرد : در صورت عدم اصلاح و مرمت بند خاکی شمال روستای بن رشید و عدم اتصال زهکشهای طرح تسطیح اراضی به زهکشهای متصل به رودخانه ی مارون ، قطعا بارشهای آتی میتوانند از چندین نقطه محور مذکور را قطع نموده و عبور و مرور را تا روزهای متوالی مختل نمایند.

رئیس شورای شهرستان رامهرمز ؛ در پایان افزود:باطغیان رودخانه ها و جاری شدن سیلاب به اهالی روستاههای بن رشید، صباحی و بنه قیطاس خسارات مالی سنگین وارد خواهد شد و علاوه بر ان تاسیسات زیربنایی ؛ اماکن و ابنیه ی دولتی و نظامی موجود درمرکز بخش سلطان آباد در معرض تخریب کامل قرار میگیرند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک