کد خبر: 33015
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۷/ آذر/ ۱۳۹۷ - ۸:۰۳
دكتر موسی پور :

براي خدمات رسانی به شهروندان بحران زده اهواز نیازمند کمک های مردمی هستیم/امروز وقت گله گذاری از دستگاه های اجرايی نیست و همه بايد پای كار بيايند.

خوزستان سرافراز/ حجت الاسلام موسی پور بيان كرد : امروز وقت گله گذاری از دستگاه های اجرايی نیست، تا کی آبفا می خواهد این مشکل را به گردن شهرداری بیاندازد و بلعکس، همه دستگاه ها هرچه توان دارن باید پای کار بیاورند.

رئيس كميسيون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اهواز پيرامون بحران آب گرفتگی اكثر مناطق اهواز گفت : قضیه آبگرفتگی امسال چند ویژگی داشت یکی اینکه حجم بارندگی نسبت به سال قبل غیرطبیعی بود و بر اساس گزارش های هواشناسی حدود ۱۹۰ میلیمتر تاکنون بارندگی داشتیم که ۷۰ میلیمتر از کل بارندگی های سال گذشته هم بیشتر است.

حجت الاسلام موسی پور ادامه داد : واقعیت این است که تأسیسات و زیرساخت های شبکه فاضلاب ما در اهواز ضعیف بوده و نیاز به تعمیرات اساسی و اهتمام بیشتر دارد که متاسفانه این کار صورت نگرفته و نیازمند منابع دولتی است.

وي تصريح كرد : شهرداری مسئول آب های سطحی است و در تعامل با آبفا باید همت بیشتری به خرج دهد چراکه درحال استفاده از شبکه های فاضلاب است و باید در لایروبی فاضلاب به آبفا کمک کند و شورای شهر اهواز نيز مصوبه ای انجام داده که بر اساس آن هر منطقه ای ۲۰۰ میلیون تومان برای لایروبی مجاری اصلی و گرفتگی های بحرانی هزینه کند.

رئيس كميسيون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اهواز عنوان كرد : در حال حاضر ۳ سال است که شبکه فاضلاب اهواز لایروبی نشده است، لایروبی که قرار بود با تعامل میان شهرداری و آبفا انجام شود ۳ سال است که معطل مانده و اکنون همه نیروها پای کار هستند اما امکانات برای برطرف کردن مشکلات کافی نیست و شرکت های نفت، حفاری و فولاد نیز باید دستگاه ها و ادوات خود را به کمک شهرداری و آبفا بفرستند و وقتی بحرانی در شهر صورت می گیرد نیازمند هم افزایی همه دستگاه هستیم.

دكتر موسي پور درخصوص آبگرفتگی منطقه ۵ و ۶ و ریزش کوه در منبع آب با تاكيد بر اينكه نیازمند کمک های مردمی و نیروهای امداد مردمی هستیم، افزود : به هرحال بحران از حد یک دستگاه دولتی فراتر رفته و از این جهت عزیزان جهادی، فعالین فرهنگی و طلاب حوزه های علمیه برای کمک به همشهریان ما در اهواز پای کار آمدند، در بارندگی اخیر شهروندانی هستند که لوازم خانگی مانند فرش و تلویزیون خود را از دست داده اند و در این خصوص هم نیاز به مساعدت مراکز خیریه هستیم.

وي بيان كرد : الحمدا… عزیزان شهرداری پای کار هستند اما هماهنگی باید در سطح بالاتری در استان انجام شود و همه دستگاه های مرتبط پای کار بیایند. ما تا به حال ندیدیم به شکل هماهنگ این کار انجام شود و امیدواریم از این پس با هماهنگی بیشتری صورت بگیرد.

رئيس كميسيون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اهواز اظهار داشت : ما وقتی شاهد بحران در اهواز شدیم و دیدیم که آب و فاضلاب وارد خانه های مردم شده مجبور به استمداد از نیروهای مردمی شدیم و اینها همان افرادی هستند که در قالب نیروهای جهادی پس از زلزله در کرمانشاه حضور یافتند و کمک رسانی کردند و امروز شهر خودشان درگیر این حادثه و بحران شده و عزیزان به دعوت ما لبیک گفتند و با مدیریت مساجد و فعالین فرهنگی در سطح اهواز زیر نظر دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آیت ا… موسوی جزایری تقسیماتی صورت گرفته بین مساجد که دارند این کمک رسانی را انجام می دهند.

موسي پور در پايان گفت : امروز وقت گله گذاری از دستگاه هاب اجرايی نیست، تا کی آبفا می خواهد این مشکل را به گردن شهرداری بیاندازد و بلعکس، همه دستگاه ها هرچه توان دارن باید پای کار بیاورند.

مردم شريف و شهيد پرور اهواز برای کمک رسانی و پيوستن به گروه هاي جهادي می توانند به مسجد جوادالائمه پادادشهر و مسجد زین العابدین کوی انقلاب مراجعه کنند.

روزنامه نسیم خوزستان”

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک