کد خبر: 33112
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۳/ آذر/ ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰
از سوی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان تشریح شد؛

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان با اشاره به اینکه غرفه ها را به صورت رایگان در اختیار شرکت ها و سازمان ها قرار دادیم، خبر داد: عقد ۲۶ قرارداد، انعقاد ۸۵ تفاهمنامه، ۱۹۴ مذاکره جدی منجر به همکاری و ۷۴ همکاری مشترک غیر مالی از جمله خروجی های هشتمین نمایشگاه توانمندی های صنعتی، تولیدی و خدمات فنی مهندسی استان خوزستان است.

به گزارش پایگاه خبری خوزستان سرافراز، اخلاق محمدیان شامگاه سه شنبه در حاشیه هشتمین نمایشگاه توانمندی های صنعتی، تولیدی و خدمات فنی مهندسی استان خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال گذشته نمایشگاه تنها در دو سالن کارون و خلیج فارس برگزار شده بود ولی امسال سالن خرمشهر هم اضافه شد.

وی با اشاره به حضور ۱۷۰ شرکت در مساحتی بیش از ۶ هزار مترمربع افزود: هیچ شرکتی از خارج استان در این نمایشگاه حضور ندارد؛ منتها چند برند برون استانی داریم که مونتاژکاری می کنند و در استان تولید می شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان تصریح کرد: سال گذشته رشد مطلوبی در زمینه عقد قرارداد داشتیم که نسبت به ۹۵ بالغ بر ۶۸ درصد رشد واگذاری زمین در ۴۱ شهرک و ناحیه صنعتی داشتیم. همچنین در هشت ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه حدود ۷۵ درصد رشد داشته که از شاخص سالانه هم نسبت به کل سال جاری افزایش داشتیم.

محمدیان ادامه داد: امسال با حمایت ریاست سازمان برنامه ریزی ۴۲ میلیارد تومان موافقتنامه برای بهبود زیرساخت ها داشتیم که امیدوارم تخصیص پیدا کند.

وی عنوان کرد: با توجه به شرایط منطقه ای بودن شهرک های صنعتی معمولا اکثر نیروهای شاغل در واحدهای صنعتی بومی استانی و حتی المقدور بومی آن منطقه و شهرستان هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان گفت: بستر را برای جذب سرمایه گذار با فراهم شدن زیرساخت های مختلف شامل برق، گاز، مخابرات، تصفیه خانه، شبکه آب و فاضلاب، فضای سبز و آتش نشانی آماده می کند.

محمدیان یادآور شد: بعد از آماده شدن بسترهای سرمایه گذاری زمین را به متقاضیان واگذار و در نهایت نقش حمایتی را با انجام کارهایی مثل کارگاه های آموزش، برگزاری نمایشگاه یا تورهای صنعتی برای واحدهای صنعتی داریم.

وی در خصوص حمایت شرکت شهرک های صنعتی از صنایع کوچک گفت: هیچ جای کشور این امکان وجود ندارد که یک متولی ایجاد زیرساخت و حمایت در شهرک های صنعتی خودش باعث تعطیلی صنایع شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان با تأکید بر اینکه این شرکت هیچ نقشی در تعطیلی واحدهای صنعتی ندارد، ادامه داد: اکثر تعطیلی واحدهای صنعتی کوچک به خاطر این است که تنهایی قادر به تأمین نیازهای خود نیستند ولی شرکت شهرک های صنعتی در حد توان امکان کمک و حمایت دارد تا توانایی ادامه حیات داشته باشند.

محمدیان با اشاره به اینکه تعطیلی یک واحد را نباید به عنوان تعطیلی کل شهرک صنعتی تعبیر کرد، یادآور شد: طی چند سال اخیر بیش از ۲۵۰ واحد صنعتی راکد را با جذب مشارکت و واگذاری تسهیلات و یا واگذاری به اهل فن را به چرخ تولید برگرداندیم.

وی با اشاره به اینکه غرفه ها را به صورت رایگان در اختیار شرکت ها و سازمان ها قرار دادیم، خبر داد: عقد ۲۶ قرارداد، انعقاد ۸۵ تفاهمنامه، ۱۹۴ مذاکره جدی منجر به همکاری و ۷۴ همکاری مشترک غیر مالی از جمله خروجی های هشتمین نمایشگاه توانمندی های صنعتی، تولیدی و خدمات فنی مهندسی استان خوزستان است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان اظهار کرد: هر واحد صنعتی جزو سرمایه های شخصی فرد یا شرکت شهرک های صنعتی است و قطعا کسی از راکد شدن این واحدها خوشحال نمی شود.

محمدیان عنوان کرد: امسال در ادامه سال گذشته برای پرداخت تسهیلات طرح رونق با محوریت سازمان صنعت، معدن و تجارت و همچنین طرح اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی با محوریت اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی اجرایی می شود؛ در همین راستا با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه اعتبارات خوبی از محل کمک های فنی ـ اعتباری تملک دارایی حدود ۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات به صنعت و معدن اختصاص دادند.

وی اضافه کرد: با این وجود پنج برابر اعتبارت فوق معادل  ۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات به واحدهای مختلف با بانک ملی قراداد منعقد کردیم که در کشور بی نظیر است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان در خصوص توزیع گوشت قرمز در این نمایشگاه بیان کرد: شرکتی دارای مجوز بسته بندی گوشت قرمز نسبت به فروش گوشت اقدام کرد؛ با وجودی که قیمت عرضه در بازار بالای ۵۰ هزار تومان است ولی آن واحد با قیمت ۴۵ هزار تومان نسبت به عرضه گوشت در نمایشگاه اقدام کرد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک