کد خبر: 33302
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۸/ آذر/ ۱۳۹۷ - ۴:۳۴

بسیاری از صاحبان شناورهای تجاری از پرداخت بدهی و اقساط خود به بانکها عاجز هستند و به همین خاطر اموال انها و شناورهایشان توسط بانک ها مصادره می شود.

به گزارش خبرنگار خوزستان سرافراز از هندیجان:صبح امروز تعدادی از ملوانان هنديجانی مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کرده و خواستار تحقق مطالبات و خواسته‌های صنفی خود شدند.

براساس اظهار معترضان؛ در این وضعیت نامناسب اقتصادی و با تعطیل شدن گمرک بندر سجافی و کافی نبودن سهمیه سوخت شناورها؛ مشکلات زیادی برای انها ایجاد شده است.

برخی از صاحبان شناورهای تجاری درخصوص سهمیه سوخت خود ؛ اظهار داشتند: بندرهندیجان یکی از بنادر بسیار مهم با ۹۵کیلو مرزآبی با حوزه خلیج فارس است.در ورودی خور بندرهندیجان؛ از ناخدای شناورها به اسرار یک برگه خالی با اثر انگشت و امضا گرفته میشود.

شناورها برای تردد در مسیرهای داخلی سوخت یارانه ای دریافت می کنند و در مسیرهای خارجی از سوخت غیر یارانه ای با قیمت فوب خلیج فارس باید استفاده کنند.

ملوانان ؛ادامه دادند: تمامی شناورهای تجاری هندیجان زمین گیر شده اند و بدلیل مشکلات فراوان از سفر به حوزه خلیج فارس باز مانده اند.درصورتیکه ۹۰ درصد درآمد شهروندان هندیجانی مستقیم و غیرمستقیم به شناورهای تجاری و گمرک بندرسجافی وابسته است.

در ادامه این ملوانان معترض ؛ بیان داشتند:بیش از ده ماه است که گمرک تعطیل شده است.بسیاری از ملوانان و کارگران شناورها برای ترخیص کالا به مشکل برخورده اند و تنها راه درامد معیشتی انها قطع شده است. بخاطر این موضوع بسیاری از صاحبان شناورهای تجاری از پرداخت بدهی و اقساط خود به بانک ها عاجز هستند و به همین خاطر اموال انها و شناورهایشان توسط بانک ها مصادره می شود.

برخی از صاحبان شناورهای تجاری با اشاره به وضعیت بیکاری و عدم اشتغال در هندیجان ؛ اظهار داشتند : برخی از جوانان این بندر بدلیل بیکاری برای تامین مخارج خود و خانواده هایشان مجبورند در زباله های این شهر بدنبال جمع آوری کارتون خالی باشند. در بنادر همجوار هندیجان می توان به بندردیلم و بندر گناوه اشاره داشت که بدون هیچ مشکلی ملوانان می توانند از گمرک کالا ترخیص کنند.

شایان ذکر است ؛ دکتر گلمرادی نماینده مردم ماهشهر ؛ امیدیه و هندیجان در پاسخ به تماس تلفنی خبرنگار خوزستان سرافراز در رسیدگی به مشکلات ملوانان ؛ گفت: متاسفانه این امر در دست من نیست و مدیران گمرک استان خوزستان و کشور باید پاسخگو باشند.

ناصرحکیمی

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک