کد خبر: 33427
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۶/ آذر/ ۱۳۹۷ - ۰:۲۱

ما با تمکین در برابر نهادهای بالادستی٬ و جلوگیری از هرنوع تنش در جامعه و دلبستگی به همشهری‌هایمان٬ نشست ایلام‌شناسی را برگزار ننمودیم اما شگفتا که غوغاسالاران مدعی هواداران دین و حقوق‌شهروندی بی‌محابا با مستمسک قراردادن ولایت‌مداری مردم را تشویق و ترغیب به آتش به اختیار عمل کردن نمودند.

مردم خوب خوزستان

با درود و ستایش

خوزستان سرافراز/ به آگاهی می‌رساند که انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان در ادامه نشست‌های علمی و تخصصی در زمینه های مختلف میراث فرهنگی استان خوزستان قصد برگزاری سومین کارگاه آموزشی خود با عنوان “کیستی و تبارشناسی ایلامی ها” را در راستای منویات مقام معظم رهبری که بارها گفته‌اند هویت ملی ارجح‌تر از منافع ملی است و باید آن را به فرزندان جامعه آموخت را داشت که متاسفانه به دلیل هیاهو و جنجال آفرینی در فضای مجازی موفق به برگزاری آن در مکانی مناسب نگردید.

مایه تاسف است دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی متولی فرهنگ٬ که یکی از وظایف قانونی آنها کمک به رشد آگاهی عمومی در خصوص پیشینه باشکوه ایران و پشتیبانی از سمن‌ها و گروه‌های مردم‌نهاد
می‌باشد، زمانی که جامعه به کمک آنها نیازمند است از همراهی خودداری نموده٬ ناخواسته با این رفتار خود زمینه را برای هنجارشکنان فراهم ساخته و یک انجمن شناسنامه‌دار را در برابر کانال‌ها و شبکه‌های مجازی که ذاتا
جایگاه قانونی ندارند را تنها گذاشتند.

جلوگیری از اجرای نشست علمی و تخصصی پیش گفته نشان دهنده این موضوع است که انجمن تاریانا هدف خود یعنی افزایش آگاهی و بینیش تاریخی هموطنان ارجمند را کاملا درست انتخاب کرده٬ در مسیر صحیحی گام برمی‌دارد.

امااین هدف‌گذاری و تلاش٬ عده‌ای ناآگاه و مغرض که در حال تزریق اطلاعات غیرکارشناسانه به جامعه و انحراف اذهان عمومی نسبت به حقایق تاریخی می‌باشد را آشفته نموده است ازاین‌رو آن‌ها با سوء استفاده از فضای موجود در جلوگیری از ارائه اطلاعات مستند و علمی به جامعه دست به هر رفتار ناپسند و غیر اخلاقی می‌زنند.

جلوگیری از برگزاری نشست علمی تخصصی “کیستی و تبارشناسی ایلامی ها” این انجمن را نه‌ تنها از راهی که انتخاب نموده منصرف نساخته که با تلاشی دوچندان به آگاهی‌بخشی شهروندان در زمینه تاریخ باشکوه ایران زمین و پایبند به پاسداری از این پیشینه بی‌همتا مصمم تر و استوارتر می‌سازد.
ازاین رو انجمن تاریانا بی گمان نشست تخصصی “کیستی و تبارشناسی ایلامی ها” را برگزار خواهد نمود و از جنجال و هیاهو و کلفت کردن رگ گردن واهمه‌ای ندارد.

انجمن تاریانا از رفتار امروز این هموطنان ناآگاه نمی‌هراسد اما نگران نهادینه شدن چماق‌کشی در فضای مجازی و استفاده ابزاری از دین و روحانیت برای پیشبرد اندیشه‌های اهریمنی است. به ویژه آن که بعضی از همشهریان ارجمند ما با دریافت اطلاعات ناصحیح از اشخاص و مراجع غیر علمی یک عمر در ناآگاهی بسربرده و بر اطلاعات غیر علمی خود بطور غیر منطقی پافشاری نموده٬ از درک شکوه،عظمت و زیبایی های تاریخ و فرهنگ پرافتخار ایران زمین محروم بمانند.

به همین دلیل از این هموطنان عزیز دعوت می‌نماید تا با حضور در نشستهای علمی و تخصصی انجمن تاریانا کارشناسانه‌ ٬ مستند و تاریخی با کندوکاو و نقد پیشینه‌ی کهن و دیرینه ایران٬ نگرش خود را بازگو نمایند.

این انجمن طی یازده سال فعالیت خود همواره در چهارچوب قوانین و مقررات وبا احترام به شئونات ملی و مذهبی ایران بزرگ فعالیت نموده و با شیوه صحیح‌ رفتار مدنی در جهت همبستگی ملی کوشش نموده است تا الگویی باشد برای کسانی که با نگاه قوم‌گرایانه همه‌ی هنرشان جلوگیری از توسعه فرهنگی و میراثی استان خوزستان است.از همین رو ما با تمکین در برابر نهادهای بالادستی٬ و جلوگیری از هرنوع تنش در جامعه و دلبستگی به همشهری‌هایمان٬ نشست ایلام‌شناسی را برگزار ننمودیم اما شگفتا که غوغاسالاران مدعی هواداران دین و حقوق‌شهروندی بی‌محابا با مستمسک قراردادن ولایت‌مداری مردم را تشویق و ترغیب به آتش به اختیار عمل کردن نمودند.

این انجمن در روزهای گذشته بسیار مورد اتهام ٬ تهدید و بی‌مهری قرار گرفته است در عین حال که پیگیری قضایی را حق خود می‌داند اما بنا بر اصل « می‌بخشم ولی فراموش نمی‌کنم» تهمت‌زنندگان را می‌بخشد ولی برابر اصل «هر انسانی آن‌چه که دارد به دیگران می‌بخشد»٬ برای این گمراهان دوستی با تاریخ و فرهنگ با شکوه ایران اسلامی را آرزومند است.

در پایان از یاوران و همراهان همیشگی انجمن که با پیام‌های مستمر و متعدد از برنامه‌های انجمن حمایت نموده‌اند٬ سپاسگزاری می‌کنیم.
هم‌چنین از آشوب‌گران و فرافکنان
سپاسمندیم که با هیاهویی که به راه انداختند٬ ضمن پدید آمدن همدلی با تاریانا ٬ بسیاری از مردم را با اندیشه‌ها و انگیزه‌های این انجمن آشنا کرده و ده‌ها‌ نفر نیز علاقه خود را برای عضویت در آن ابراز نمودند.

با سپاس
انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک