کد خبر: 33547
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۸/ آذر/ ۱۳۹۷ - ۲:۵۲

آیا انتخابات نظام صنفی تداعی همان کلمه حق یراد بها باطل ( سخن حقی که از آن باطل می تراود ) است.

خوزستان سرافراز/ مانند بسیاری دیگر از مسائل جامعه، انتخابات نظام صنفی کشاورزان نیز ظاهرا حاشیه هایی پررنگ تر از متن دارد. با وجود انتشار اطلاعیه های متعدد مبنی بر انتخابات نظام صنفی کشاورزان هیچ خبری از برگزاری این انتخابات نیست و دقیقا هر بار یک روز قبل از برگزاری انتخابات خبر عدم برگزاری یا موکول شدن به روز دیگر منتشر می شود.
آنچه که در شبکه های مجازی و یا در گپ وگفت های غیررسمی شنیده می شود، حاشیه های فراوان است. آنچه از فعالان این عرصه انتظار می رود، ارایه فکرهای جدید برای بهبود شرایط است. همه ائتلاف ها و کاندیداها و هرکسی که دغدغه معضلی را دارد بایستی برای ارتقاء این نظام صنفی فکرها و اندیشیده های خود را منتشر کند و مجموعه فعالین نیز باید روی مطالبات خود به جای حاشیه های کاندیداها و لیست های مختلف متمرکز شوند. اگر تمرکز بر روی ایده ها و برنامه ها و مطالبات گذاشته شود خود به خود حاشیه ها کنار رفته و در صورت موفقیت هر فرد و گروهی، شاخص مناسبی برای پیگیری مطالبات و سنجش عملکرد افراد به دست می آید.
البته ارائه نظر کارشناسی و فکر و برنامه نیاز به مطالعه و تحقیق و صرف زمان و وقت مناسب را دارد، و نباید فقط محدود به دوران انتخابات باشد.
تشکل صنفی کشاورزان به عنوان یکی از مهم ترین اصناف شهرستان شادگان و سطح بالای تخصص ، تجربه و درایت در امور کشاورزی و کشاورزان باید سرآمد تشکل های این صنف باشد و ارائه فکر و ایده های جدید به نسبت حاشیه های آن بسیار بیشتر باشد. علی الخصوص اینکه تغییرات و تحولات و اهمیت کشاورزی در شهری که شاید بیش از ۵۰ درصد آن بیشه کشاورزی را دارند در مقابل سایر اصناف بسیار مهم تر است. از طرف دیگر تاثیر کشاورزی روی صنایع دیگر هم بسیار حیاتی است.

ریس اداره تعاون روستایی شهرستان شادگان به جای حاشیه ها دنبال راه حل اساسی باشید

در طول ماه های اخیر مسایل مختلفی مانند تشکیل لیست های انتخاباتی، سیاسی کاری ، طولانی شدن زمان برگزاری انتخابات ، حاکمیت جو سیاسی و باند بازی ها ، عدم توافق روی مسائلی که اصلا به کشاورز و کشاورزی مرتبط نمی شود و … به حاشیه هایی پیرامون این صنف دامن زده است. در این راستا چه به لحاظ نحوه عملکرد و چه به لحاظ نحوه اطلاع رسانی انتقاداتی نسبت به نظام کشاورزی وارد است و تردیدی نیست که این نظام صنفی به عنوان یک سازمان مردم نهاد (عضو محور)، باید در مقابل این انتقادات به اعضای خود پاسخگو باشد.
در این راستا انتظار می رود که نظام صنفی کشاورزان نسبت به رفع ابهامات موجود حساسیت بیشتری نشان دهد چرا که عدم پاسخگویی مناسب نسبت به این موارد، به غیر از ایجاد حاشیه، بی اعتماد کردن اعضای صنف نسبت به فرایند انتخابات، سرد کردن فضای انتخابات و دور کردن فضای انتخابات از مطالبات اصلی صنف و به حاشیه بردن اهداف و برنامه های گروه های انتخاباتی نتیجه دیگری در برنخواهد داشت.

در طول دوره های مختلف این صنف ، با وجود انتقاداتی که بر فرایند انتخابات و نحوه جلب مشارکت اعضا در انتخابات و موانعی که به لحاظ اساسنامه ای در سازمان وجود دارد، تاکنون موردی که حاکی از خدشه در انتخابات بوده باشد و موجب سلب اعتماد از فرایند انتخابات شود ارائه نشده است. بنابراین بهتر است این اعتماد را حفظ کرده و در مدت زمان کوتاه باقی مانده، گروه ها و کاندیداها به ارائه اهداف و برنامه های خود پرداخته و تمرکز اصلی فعالان این حوزه بر نقد و بررسی برنامه های ارائه شده، ارائه طرح ها و ایده های جدید و شفاف کردن مطالبات صنفی خود باشد.

انچه سازمان صنفی کشاورزان شادگان در حال حاضر بدان نیاز دارد فکر و عمل است و نه حرف. امیدواریم با تمرکز فضای انتخاباتی بر متن شاهد یک انتخابات پرشور با تنوع افکار و ایده ها شده و در نهایت هیات مدیره ای کارآمد را برای صنف به ارمغان آورد.

خبرنگار : صالح البوغبیش

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک