کد خبر: 33601
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱/ دی/ ۱۳۹۷ - ۳:۱۵

رئیس اتحادیه صنف بارفروشان اهواز گفت:مشکلی در توزیع و عرضه میوه و تره بار در میدان نداریم.

به گزارش خوزستان سرافراز/ بابک سپهری با بیان این که غرفه داران میدان تره بار الغدیر اهواز، به باز پس گیری فضای بارانداز توسط کمیته مبارزه با مفاسد اقتصادی معترض بودند، اظهار کرد: فضای کارشناسی شده ی بارانداز جزو لاینفک غرفه است
اما سیستم قضایی به صورت مکتوب اعلام کرد که باید محل بارانداز را تحویل دهید و اجازه فعالیت در بارانداز را ندارید.

سپهری با اظهار گلایه از سیستم قضایی عنوان کرد: به نظر میرسد اطلاعات اشتباهی در اختیار کارشناسان این سیستم قرار گرفته، در هر صورت تصمیم به چنین اقدامی کردند و این موضوع موجبات نارضایتی همکاران ما در میدان میوه و تره بار را فراهم‌ کرد.

وی افزود: این موضوع از سوی کمیته مبارزه با مفاسد اقتصادی بدون حضور نماینده اتحادیه پیگیری؛ و تصمیماتی مبنی بر جمع‌آوری باراندازها گرفته شد در صورتی که اتحادیه میوه فروشان، مدارک و مستنداتی در این زمینه دارد و این مکان را سال ۸۱ با طی کردن پروسه ای خریداری کرد.

رئیس اتحادیه صنف بارفروشان اهواز با تاکید بر این که بارانداز در تمام میادین جزو لاینفک غرفه است، با گلایه از سیستم قضایی، گفت: اقدام صورت گرفته موجب نارضایتی همکاران ما شد البته برخی سودجویان هم چاشنی شایعات را زیاد کرده و اقدام به حاشیه‌سازی کردند.

سپهری ادامه داد: با ورود مسئولان معاونت هماهنگی امور اقتصادی و استاندار خوزستان و بررسی موضوع، به دستور استاندار هیچ گونه عملیاتی مبنی به گرفتن بارانداز از غرفه داران انجام نشد تا موضوع بررسی؛ و در نهایت پس از کشف حقیقت، مساله حل شد و در حال حاضر هیچ گونه مشکلی در توزیع میوه و تره بار نداریم و توزیع، شرایط عادی خود را دنبال می‌کند.

وی با بیان این که اتحادیه بارفروشان، سلسله‌مراتب خاص خود را دارد،‌ گفت: با توجه به اینکه یک اتحادیه هستیم خواسته هایمان را از طریق اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت پیگیری می‌کنیم.

رئیس اتحادیه صنف بارفروشان اهواز با بیان این که مشکل اصلی روز پنجشنبه بود، اظهار کرد: روز چهارشنبه با نصب بنرهایی در زمینه جمع‌آوری باراندازها و اعلام کتبی سازمان میادین در این خصوص و عملیاتی کردن آن، همکاران ما تصمیم گرفتند فعالت خود را متوقف کنند و اعلام کردند که کار توزیع میوه را انجام نمی‌دهیم. از آنجایی که بار از تهران، ارومیه، مشهد و شیراز تامین می‌شود و پس از تقاضا، ۲۴ تا ۴۸ ساعت بار در مسیر است، با به وجود آمدن تشنج در میدان، اعلام عدم بارگیری شد که در شرایط این چنین، ۲۴ ساعت خلل وارد می شود اما چون میوه فروشان از روز چهارشنبه خرید دو روزه خود را انجام داده بودند، لذا مشکلی در تامین بار و توزیع میوه در سطح خرده فروشی به وجود نیامد.

سپهری با بیان این که روز چهارشنبه چنین مشکلی پیش آمد، با ابراز گلایه و تاسف از کم لطفی سیستم قضایی گفت: در همین خصوص جلسه‌ای برگزار شد و این باعث به وجود آمدن خلأ در میدان شد ، روز پنجشنبه در میدان حضور پیدا کردیم اما به شدت، کمبود بار داشتیم که این کمبود به واسطه تاخیر در تصمیم‌گیری بود .

وی با این توضیح که ساعت ۸ تا ۱۱ باید نرخ گذاری مشخص شود و اگر تعللی صورت بگیرد، بار مورد نیاز را در اهواز نخواهیم داشت، گفت: اگر در نرخ‌گذاری و جذب بار درست دقت نکنیم تبعاتی در پی دارد که یکی از آن ها افزایش قیمت است.

سپهری تاکید کرد: یک تصمیم اشتباه باعث کمبود می‌شود و کمبود باعث می شود روند توزیع و قیمت گذاری، تبعاتی به دنبال داشته باشد.

رئیس اتحادیه صنف بارفروشان اهواز با این توضیح که استاندار خوزستان و دیگر مسئولان مربوطه وارد عمل می‌شوند و موضوع حل می‌شود اما اثر خود را روی میوه ی توزیع شده روز پنجشنبه می‌گذارد، عنوان کرد: اما خوشبختانه روز پنج شنبه هیچ تقاضای باری نداشتیم، مشتری هم در میدان نبود.

رئیس اتحادیه صنف بارفروشان اهواز ادامه داد: میوه فروشان در سطح خرده فروشی خرید خود را روز چهارشنبه برای دو روز انجام دادند، به طوری که درخواست بار دو برابر شده بود و از آنجایی که
روز چهارشنبه بار زیادی در میدان بود و متقاضیان زیادی هم در میدان حضور داشتند و این در طول هشت سال گذشته بی سابقه بوده، لذا در بحث عرضه میوه و تره بار هیچ مشکلی به وجود نیامده و اگر شایعاتی مبنی بر وجود مشکل در این زمینه وجود دارد، آن را تکذیب می کنم.

وی در پایان با اشاره به شب یلدا در پاسخ به این سوال که آیا تعطیلی روز پنج شنبه از سوی میدان بار فروشان برای افزایش قیمت بوده، گفت:
میوه فروش وقتی می بیند مناسبت خاصی(شب یلدا) همراه با روز تعطیلی در پیش است میوه دو روز خود را از قبل خریداری می‌کنند، از طرفی هم بارفروشان وقتی می‌بینند که دو روز تعطیل است روز قبل از تعطیلات، ۱۰۰ یا ۲۰۰ درصد تقاضای خود را افزایش می دهند که کمبودی در سطح عرضه پیش نیاید. اگر احیاناً تخلفی مبنی بر افزایش قیمت میوه و‌تره بار با بهانه شب یلدا و‌کمبود میوه صورت گرفت، مردم با شماره تلفن ۱۲۴ تماس بگیرند و شکایت خود را اعلام کنند. بازرسان سازمان صنعت معدن و تجارت استان هم به همراه بازرسان اتاق اصناف در سطح شهر اقدام به نظارت و بازرسی می‌کنند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک