کد خبر: 33662
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۲/ دی/ ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶

منصور کتانباف شهردار فعلی اهواز که تا پیش از این بنابر ادعای خود، حکم تمدید ماموریت خود را از وزارت کشور دریافت کرده است، به اعضای شورا اعلام کرده که در هر صورتی، تا پایان آذرماه از سمت خود کناره گیری می کند.

خوزستان سرافراز/ اسکندر لطفعلی زاده، عضو شورای شهر اهواز در این باره ؛ گفت:  آقای کتانباف قول اخلاقی داده بود که تا پایان آذرماه بیشتر نمی مانم اما اکنون حرف از ماندن زده است.

وی افزود: این ادعا درحالی مطرح می شود که متاسفانه مدتی است پروژه های عمرانی تعطیل هستند، کارکنان شهرداری درانتظار تغییر اند و در واقع شهر رها شده است.

این عضو شورای شهر اهواز عنوان کرد: بهار درآمدی شهرداری ها در سه ماه پایانی سال است و معمولاً بیش از نیمی از درآمد شهرداری در این مدت به دست می آید، اما متاسفانه اکنون شهرداری اهواز درگیر مشکلاتی است و مدیران در استراحت هستند.

لطفعلی زاده خاطرنشان کرد: متاسفانه طی بازدیدهایی که از شهرداری های مناطق داشته ام، حتی  تعداد ارباب رجوع ها به مناطق نیز کاهش پیدا کرده و درعمل کاری انجام نمی شود. این وضعیت باعث شده، مردم ناامید شوند و ما و مدیران در بلاتکلیفی بمانیم.

وی افزود: این وضعیت بلاتکلیفی باعث شده، مدیران به جای حضور در محل کار خود، مشغول گعده های سیاسی و مراسمات مختلف در سطح شهر شده اند که این موضوع باعث نارضایتی مردم شده است.

عضو شورای شهر اهواز با اشاره به تعطیلی پروژه های عمرانی در سطح شهر، گفت: معاونت فنی شهرداری باید پاسخگوی تعداد پروژه های انجام شده براساس صورت وضعیت ها باشد اما وضعیت به گونه ای است که پیمانکاران دیگر تمایلی به کار ندارند و همه منتظر تغییر هستند.

لطفعلی زاده تصریح کرد: متاسفانه از حدود ۳۵۰۰ کارمند شهرداری، به جرائت می توان گفت که حداقل ۵۰۰ نفراز آنها کارنمی کنند، برای مثال اکثریت افراد حاضر در مراسم فاتحه خوانی که در شهر برگزار می شود، مدیران فنی و مناطق هستند.

عضو شورای شهر اهواز با اشاره وضعیت این شورا، عنوان کرد: این معضل در شورا نیز وجود دارد، به گونه ای که متاسفانه سه الی ۴ نفر از اعضای شورا در اهواز نیستند و معلوم نیست در اهواز زندگی می کنند یا برنامه انتخاباتی دارند، تعدادی دیگر نیز مشغول حضور در مراسمات مختلف شهر هستند.

وی افزود: اکنون وضعیت شورا به گونه ای است که ۸ نفر از اعضاء مخالف ادامه کار آقای کتانباف در شهرداری هستند و ۵ نفر موافق اما تشکل های سیاسی مانع یک دستی شورا برای تصمیم گیری در این خصوص می شوند.

لطفعلی زاده با بیان اینکه بنده رسماً مخالف ادامه فعالیت کتانباف در شهرداری هستم، گفت: ایشان اگر قرار است بمانند، باید به صورت جدی کار را ادامه دهند و شهر را از این حالت تعطیلی خارج نماید اما اگر ایشان حرف از تعهد و حق الناس می زند، ادامه حضور وی با این وضعیت به صلاح شهر و شهروندان نیست.

وی تصریح کرد: متاسفانه آقای کتانباف یکی از اعضای شورا برای جایگزینی خود پیشنهاد داده و به وی گفته رأی اعضاء را جمع کن، من کنار می روم، این عضو شورا نیز اکنون درحال رایزنی است.

عضو شورای شهر اهواز گفت: اینگونه اقدامات از سوی آقای شهردار با وجود قول اخلاقی خود برای کناره گیری، یک بی اخلاقی و خلف وعده است که دود آن تنها به چشم مردم شهر می رود.

وی افزود: بنده همینجا اعلام می کنم که اگر این وضعیت ادامه پیدا کند، برای شفاف سازی مردم، ناگفته هایی ریز به ریز از ضربه هایی که تشکل های سیاسی به شهر می زنند، افشا خواهم کرد.

لطفعلی زاده پیشنهاد داد: یکی از گزینه های مطرح شده به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب شود تا شهر از بلاتکلیفی خارج شود، سپس در بهترین فرصت شهردار نهایی انتخاب شود.

عضو شورای شهر اهواز اظهار داشت: این موضوعاتی است که دل آدم را به عنوان یک شهروند درد می آورد اما برخی افراد نمی گذارند اینگونه صحبت ها برای اطلاع شهروندان مطرح شود.

منبع ؛ رهیاب”

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک