کد خبر: 33682
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۳/ دی/ ۱۳۹۷ - ۲:۰۳

استاندار محترم خوزستان معیار و ملاک انتصاب مسئولان را امام و مقام معظم رهبری قرار دهید افرادی که برای مسئولیت های انتخاب می شوند باید انقلابی، مومن، متدین، ولایی، متخصص، کاربلد، شجاع، ساده زیست، پاکدست و… باشند.

 

خوزستان سرافراز/به عنوان خبرنگار و منتقد اجتماعی از وجود تبعیض در نگاه به نیروی بومی شرکت نیشکر در خوزستان می نویسم :استاندار خوزستان به گونه ای تدبیر کند که همه کارکنان نیشکر با هر قومیتی از ظرفیت های شرکت استفاده کنند.

نیروی بومی در همه عرصه ها این آمادگی را دارد که به مجموعه های اجرائی، پیمانکاری، مدیریت های کلان، مدیریت های خرد و… به شرکت نیشکر کمک کند.

نیروی بومی نیشکر آمادگی دارد در هر عرصه ای که می توان از ظرفیت آن ها استفاده کرد تفاهم نامه ای منعقد کرده و ظرفیت گسترده ای که در سطح نیشکر وجود دارد را پای کار بیاوریم.

اعتقاد داریم هر چقدر تعاملات و ارتباطات بیشتر باشد زمینه کمک به مردم در سطح استان بیشتر فراهم خواهد شد . ۵۵ پست اساسی این شرکت دست گروهی خاص و پشت کردن به ۱۲۰ نیروی ارزشی و بومی نشان ازتبعیض و پشت کردن به شایسته سالاری است.

با توجه به این که سه سال از عمر دولت دوازدهم باقی است، باید برای استان خوزستان و به خصوص مناطق محروم یک برنامه ریزی مدون و منظم سه ساله در عرصه های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سایر موضوعات تنظیم کرد.

جناب شریعتی با زمان بندی سه ساله ضمن استفاده از ظرفیت های موجود در استان، هم افزایی بین همه دستگاه ها به وجود می آید تا بتوانیم قدم های وسیع برداریم به گونه ای خوزستان در عرصه های گوناگون یک الگو و نمونه برای استان های دیگر باشد.

انتصاب درست به تسریع و تسهیل کارها کمک می کند،انتصاب در بخش های مختلف استان در حیطه کاری استاندار است اما باید این انتصاب بر اساس معیار و ملاک باشد. انتصاب های فله ای و براساس زد و بندهای قومی و مالی بخصوص در شرکت های کشت و توسعه ی نیشکر کارکنان و مردم بومی این مناطق را دچار یاس کرده است ؛ این در حالی است که قانون تمام شرکت ها ی دولتی و خصوصی را موظف کرده است که اولویت را به بومی می دهد.

استاندار محترم خوزستان معیار و ملاک انتصاب مسئولان را امام و مقام معظم رهبری قرار دهید افرادی که برای مسئولیت های انتخاب می شوند باید انقلابی، مومن، متدین، ولایی، متخصص، کاربلد، شجاع، ساده زیست، پاکدست و… باشند. اشخاصی که در جایگاه مسئولیت قرار می گیرند اگر این معیارها و ملاک ها را داشته باشند قطعا می توانند کمک حال مدیریت استان باشند.

با شرایط موجود در ادارات نمی توان کار بزرگی انجام داد؛ یکی از نسخه هایی که می تواند حرکت رو به جلو فراهم بیاورد مدیریت جهادی است. مقام معظم رهبری مدیریت جهادی را در شش محور کار، تلاش، محاسبه با خدا، علم، تدوین و درایت تبیین فرمودند.

نشست های مختلفی با کارکنان با دیدگاه های مختلف در شرکت نیشکر برگزار شد و قول های مساعد داده شد ؛ لیکن تمام قول ها روی ورق ماند و در عمل زد و بندها کار خود را کرد.

در بعضی از جاها نسبت به نیروهای بومی تبعیض در بحث انتصابات ،پیمانکارها ، اطلاع رسانی و حتی نگاه یکسان به نیروها وجود دارد؛ لذا از جنابعالی به عنوان استاندارخوزستان انتظار می رود تدبیر و برنامه ریزی صورت گیرد تا همه نیروهای شرکت نیشکر با هر گرایش و قومیتی از ظرفیت های مختلفی که در نیشکر وجود دارد استفاده کنند.

 

خبرنگار : صالح البوغبیش

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک