کد خبر: 33693
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۵/ دی/ ۱۳۹۷ - ۴:۵۱
قابل توجه شهردار، رئيس و اعضای شورای شهر اهواز ؛

برخی دستگاه های اجرايی طبق برنامه ريزی قبلی با دادن آگهی به نشريات، دامی كثيف برای رسانه های منتقد پهن می كنند.

خوزستان سرافراز/در هر جامعه متمدن و مدرن مطالعه بخشی وسيعی از فرهنگ آن مردم را تشكيل می دهد و در اين ميان رسانه ها بخش تاثير گذاری از اين وظيفه را بر عهده دارند.
در كشور عزيزمان ايران اسلامی نيز رسانه های گروهی از جمله مطبوعات نقش به سزايی در فرهنگ سازی، انعكاس مشكلات مردم به مسئولين و همچنين انعكاس خدمات صورت گرفته از سوی دستگاه های اجرايی به شهروندان ايفا می كنند.
در اين ميان رسانه ها نيز مثل ساير مشاغل برای انجام وظيفه خطير اطلاع رسانی و حيات، نياز به درآمد دارند و يكی از درآمدهای رسانه ها برای بقاء، آگهی های دستگاه های دولتی و غير دولتی هستند كه طبق فرمولی كه هر روابط عمومی با توجه به ميزان همكاری آن رسانه با دستگاه مربوطه صورت می گيرد آن رسانه را بهره مند می سازد.

اما متاسفانه در استان خوزستان، مطالبات رسانه ها به ابزاری براي فشار دستگاه های اجرايی به اين قشر تاثير گذار تبديل شده است.
داستان از آن جا آغاز می شود كه برخی دستگاه های اجرايی طبق برنامه ريزی قبلی با دادن آگهی به نشريات، دامی كثيف برای رسانه های منتقد پهن می كنند.
رسانه ای كه اميدش با كسب درآمد حلال، تمركز بر جنگ نرم، تهاجم فرهنگی، شفافيت، فسادستيزی و انعكاس مشكلات مردم به مسئولين است در دام برخی دستگاه های اجرايی گرفتار شده و بعضا برای ادامه حيات مجبور به سكوت در مقابل برخی تخلفات دستگاه های اجرايی می شود.

در اين ميان برخي نهادهای دولتی خوزستان و مخصوصا غير دولتی ها از جمله شهرداری ها به اين موضوع با نيت سوء دامن زده اند.
شهرداری اهواز به عنوان يكی از حاميان و منبع اصلی درآمد رسانه های استان محسوب می شود.
متاسفانه برخی از مديران سازمان ها و مناطق شهرداری اهواز با نيت سوء از پرداخت مطالبات به حق نشريات امتناع كرده و با بهانه های واهی از جمله نبود اعتبار، بسته بودن حساب ها توسط پيمانكار، پرداخت حقوق كاركنان و … از اين مهم سر باز می زنند.

نكته قابل توجه اينجاست كه بعضا اكثر اين مطالبات به چندين سال قبل بر می گردد، آيا مديری كه پس از سال ها نتوانسته هزينه ناچيز آگهی را پرداخت كند چگونه می تواند پروژه های عمرانی بزرگ را اجرا كند، آن مديری كه در پرداخت مطالبات قانونی و ناچيز رسانه ها ناتوان است چگونه ميخواهد مجموعه خود را مديريت كند.
ولی موضوع فقط به ناتوانی مدير ختم نمی شود، برخی از مسئولين با گرو كشی قصد تضعيف رسانه ها را داشته و با عدم پرداخت مطالبات نشريات، آنان را از نقد و انعكاس مشكلات و ضعف سازمان مورد نظر باز مي داند، اين شيوه به نوعی باج گيری از رسانه ها محسوب می شود.

البته در نشست های مختلف شهردار و رئيس و اعضای شورای شهر اهواز همواره از حمايت همه جانبه از رسانه ها تاكيد داشته و قول های مساعدی نيز در اين خصوص به نشريات داده اند ولي هيچ كدام از اين وعده ها تا اكنون تحقق پيدا نكرده است.
از شهردار، رئيس و اعضای شورای شهر اهواز تقاضا مي شود به اين باج خواهي مديران پايان داده و مانع سوء استفاده برخی مديران ناتوان از رسانه ها شوند و وعده های خود در خصوص حمايت از رسانه ها را به عمل ثابت كنند.

حسن سلامت دوم – روزنامه نگار
١٥ دي ماه ١٣٩٧

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک