کد خبر: 33778
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۰/ دی/ ۱۳۹۷ - ۴:۰۵

 

قائم مقام رییس سازمان شیلات ایران و مجری طرح پرورش ماهی در قفس کشور گفت : اجرای طرح پرورش ماهی در قفس به میزان یک هزار تن در سد کارون ۴ صادر شده است و این مجوزها نشان دهنده فعال بودن طرح پرورش ماهی در قفس است.

خوزستان سرافراز/  به گزارش روابط عمومی شیلات خوزستان، سیف اله حقیقی در جلسه ستاد شیلات خوزستان که شب گذشته در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: برای اجرای طرح پرورش ماهی در قفس در خوزستان، باید سازمان آب و برق استان از موضع نگاه با محوریت اجرایی نشدن، به نگاه با محوریت اجرایی شدن طرح به موضوع ورود کند.

این مقام مسئول گفت : خوزستان در زمینه تولید ماهیان گرم آبی رتبه اول در کشور، تولید ماهیان سردآبی رتبه ۲۵ کشوروهمچنین در تولید و پرورش میگو مقام پنجم را دارد ازاین رو خوزستان باید در اجرای طرح پرورش ماهی در قفس، با کمک مشاور و راهکارهای ارائه شده، حرکت خوبی را انجام دهد.

وی خاطر نشان کرد : سال گذشته ۲ هزار تُن گوشت ماهیان خاویاری و ۵ تن خاویار در کشور تولید شده است که تولید ۱۳۵ تن گوشت و بخشی از خاویار تولید شده در استان خوزستان بوده است.

قائم مقام رییس سازمان شیلات ایران و مجری طرح پرورش ماهی درقفس کشور،میزان صادرات کل کشور از محل فعالیت های شیلاتی را ۳۵۰ میلیون دلار اعلام کرد و گفت : پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به ۵۰۰ میلیون دلار برسد، که انتظار می رود سهم استان خوزستان از این میزان صادرات، بیش از ۱۰ درصد باشد.

وی افزود: میزان تولید هم در صید صیادی و هم در آبزی‌پروری در مجموع حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن است که از این بخش ۶۰ درصد آن به صید صیادی اختصاص دارد.

قائم‌ مقام سازمان شیلات ایران به محدودیت های صید در برنامه توسعه اشاره کرد و گفت : امسال میزان آبزی‌پروری در کشور ۴۸۰ هزار تن بود که برنامه داریم به ۸۰۰ هزار تن برسانیم که سهم زیادی درافزایش تولید و پرورش ماهی در دریا دارد که از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی است و به شکل گسترده در کشور شروع شده است .

وی افزود: اگر صنعت پرورش ماهی در دریا در استان خوزستان اجرا شود، کمک زیادی به جامعه صیادی می‌شود و با توجه به اعتباراتی که در سال گذشته به شیلات خوزستان اختصاص یافته است شاهد جهش قابل توجهی در تولید محصولات شیلاتی خواهیم داشت.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک