آمده ام برای خدمت بدون منت

کاندیدی که با شعار آمده ام ؛ برای خدمت بدون منت بعنوان نماینده منتخب مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس دهم رهسپار خانه ملت شد.

دکتراقبال محمدیان متولد ۱۳۴۴ شهرستان رامهرمز دهستان مربچه می باشد.او متاهل و دارای سه فرزند است.

دیپلم علوم تجربی خود را از دبیرستان امام جعفر صادق(ع) رامهرمزدریافت و سپس از مرکز تربیت معلم شهید بهشتی آستارا موفق به اخذ دیپلم آموزش ابتدایی شد. وی با تلاش و پشتکار فراوان  توانست فوق دیپلم رادیولوژی از دانشگاه علوم پزشکی اهواز؛ لیسانس مدیریت دولتی از دانشگاه آزاد اسلامی شوشتر؛فوق لیسانس مدیریت دولتی و دکترای مدیریت استراتژیک کسب وکار خود را دریافت نماید.

اکثر کارشناسان و فعالان سیاسی و اجتماعی اعتقاد داشتند که انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی در شهرستان رامهرمز و رامشیر بدلایلی با تمام ادوار گذشته متفاوت بوده و یک رقابت سخت و نفسگیر بین نامزدهای انتخاباتی پیش رو خواهد بود.

مهندس محمدرضا بهمنی و حجت الاسلام والمسلمین سید ناصر موسوی که هر کدام ۳ دوره نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بوده و همچنین دکتر شمس الله بهمئی نماینده فعلی حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر؛هوشنگ کمایی؛ابراهیم متینیان؛احمد حمید،اصغر علیپور؛ایرج ممبینی ؛ندا رزیجی ؛عماد شریفی و یعقوب احمدی در ماراتن انتخابات حضور داشتند.

مردم ولایتمدار حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر با انتخاب دکتر اقبال محمدیان تابوی حضور دوره های متوالی در مجلس را شکستند.

بررسی‌های تطبیقی علمی جامعه‌شناسی و چه حتی بررسی‌های فردی گذرا نشان می‌دهد که سلیقه مردم هر شهری برای میل به یک کاندیدا و رای دادن مختص به همان منطقه و بر پایه خلق و خو و شرایط اجتماعی مردم آن شهرستان است. از دلایل اصلی پیروزی دکتر محمدیان در انتخابات مجلس دهم میتوان به برنامه ریزی مناسب و احترام به خواسته شهروندان یاد نمود.بعنوان مثال زمانی که اکثر فعالان سیاسی و اجتماعی از مهندس محمدرضا بهمنی بعنوان یک فرد متدین و مدیری خوش نام یاد می نمودند به خواسته مردم احترام گذاشته و اعلام نمود در صورت موفقیت در انتخابات مهندس محمد رضا بهمنی را بعنوان مشاور ارشد خود انتخاب خواهم نمود.

انتخابات اخیر در رامهرمز و رامشیر درس های بسیاری هم برای مردم و هم برای کاندیدا ها بدنبال داشت.دکتر محمدیان در هفته های پایانی با تسلط بر ستاد انتخاباتی خود به شدت از حاشیه دوری نموده و تمام تمرکز خود را معطوف به برنامه های انتخاباتی می نمود.

محمدیان تمام نقاط قوت و ضعف خود را در انتخابات مجلس نهم آنالیز نموده و توانست با غلبه بر احساسات و غرور کاذب تا دقیقه ۹۰ تشکیلات خود را رهبری نماید.در تمام ایام انتخابات دکتر محمدیان و اعضای اصلی ستادش برای هر ثانیه از شبانه روز برنامه ریزی منظم و دقیق طراحی و به دقت اتفاقات و مسائل را رصد می نمودند.

 در ۷ اسفند ۱۳۹۴ مردم ولایتمدار این شهرستان باانتخابی شایسته و قابل احترام دکتر اقبال محمدیان را بعنوان نماینده خود در مجلس دهم انتخاب نمودند.

سوابق اجرایی و مدیریتی دکتر اقبال محمدیان:

۱-تدریس و مدیریت در آموزش و پرورش به مدت ۷ سال

۲-ریاست بنیاد جانبازان شهرستان های رامهرمز.رامشیر.هفتکل.مسجدسلیمان ومعاونت اداری و مالی .معاونت عمران و مسکن و قائم مقام بنیاد جانبازان استان خوزستان از سال ۷۱ لغایت ۸۲

۳-شهردار رامهرمز به مدت ۴ سال از سال ۸۲ لغایت ۸۶

۴-شهردار منطقه آزاد اروندسال۱۳۸۶

۵-معاون اجرایی دانشگاه پیام نور استان خوزستان به مدت ۲ سال از سال ۸۷ لغایت ۸۸

۶-معاونت اداری.مالی شهرداری کلانشهر اهواز به مدت ۴سال از سال ۸۸لغایت۹۲

۷-معاونت اشتغال و کار آفرینی اداره کل تعاون.کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان سال۱۳۹۳

رضا شیرالی