فرمانده نیروی هوافضای سپاه : خون شهید سلیمانی سیل و سونامی ایجاد می‌کند/ به دنبال کشتن افراد در عملیات موشکی نبودیم/هواپیماهای بدون سرنشین امریکا برای لحظاتی از کنترل آنها خارج شدند

به گزارش خوزستان سرافراز ؛ در پی انجام عملیات موفقیت‌آمیز موشکی “شهید سلیمانی” علیه پایگاه متجاوزان امریکایی عین الاسد ، سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در جمع اصحاب رسانه به تشریح ابعاد و فرآیند این عملیات مهم پرداخت.

سردار حاجی زاده ترور حاج قاسم سلیمانی را از بزرگترین خطاهای راهبردی امریکا توصیف و تاکید کرد : به طور قطع این اقدام نابخردانه ناشی از اوج استیصال و زبونی امریکا برابر جریان مقاومت ، مبدا آغاز تحولات بسیار وسیع در منطقه و دنیا خواهد شد.

وی با بیان اینکه گرفتن انتقام خون سردار سلیمانی و دیگر شهدای جبهه مقاومت اقدامی بود که باید انجام می پذیرفت ، گفت: هرچند به فرموده مقام معظم رهبری(مدظله العالی) انتقام خون این شهدا اخراج امریکایی ها از منطقه خواهد بود ، اما اجرای عملیات موشکی نیروی هوافضای سپاه آغاز این فرایند بزرگ بود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ادامه اظهار کرد: عملیات های موشکی علیه داعش و تروریست ها صرفاً عملیات های یک طرفه بود ، اما دراین عملیات خود را برای انجام سناریوهای مختلفی از جمله جنگی در مقیاس وسیع و گسترده آماده کرده بودیم و به همین واسطه تمامی یگان های ما در بخش های مختلف آماده بودند تا وارد فازهای بعدی عملیات شویم.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه در ساعات اولیه پس از ترور سردار سلیمانی پایگاه هایی که در این اقدام تروریستی مشارکت داشتند را شناسایی کردیم ، اظهار کرد: اولین گزینه ما برای انتقام پایگاه التاجی بود اما در ادامه هدف به پایگاه راهبردی و مهم عین الاسد تغییر یافت.

وی افزود: عین الاسد بزرگترین پایگاه نظامی عراق به عنوان هدف حمله موشکی انتخاب شد و اهداف منتخب با تمرکز بر ضربه زدن به ماشین جنگی و مرکز کنترل و فرماندهی و یگان های پهپادی بالگردی و مجموعه امکانات خط پروازی امریکا در این پایگاه بود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه  با بیان اینکه در طراحی انجام شده یک موج به عنوان موج اول طراحی شد اما در ادامه عملیات با توجه به نحوه اقدام دشمن ممکن بود این اقدام محدود به پایگاه های امریکایی ها در عراق یا سایر پایگاه‌ها در منطقه گردد، گفت: عین الاسد بزرگترین و دورترین پایگاه به خاک جمهوری اسلامی ایران بود و ما در این عملیات از موشک‌های فاتح ۳۱۳  تا موشک‌های قیام را برای انهدام اهداف از پیش تعیین شده استفاده کردیم .

وی افزود: هرچند می توانستیم آسایشگاه و محل استقرار نیروها را هدف قرار دهیم، اما به دنبال کشتن افراد نبودیم بلکه در صدد ضربه زدن به ماشین جنگی و مرکز فرماندهی و کنترل آنها بودیم.

سردار حاجی زاده در ادامه یادآور شد : آمریکایی ها پس از اقدام به ترور ناجوانمردانه سردارسلیمانی در آماده باش کامل و ۱۰۰ درصدی قرار داشتند و تا قبل از انجام عملیات ۱۲ فروند هواپیمای بدون سرنشین و تعدادی هواپیمای با سرنشین از پایگاه عین الاسد مراقبت می‌کردند اما به رغم تمامی این آمادگی ها ، توانایی انجام هیچ واکنشی را نداشتند.

وی افزود: آمریکایی‌ها همواره در مباحث تبلیغاتی موضوع سپر موشکی و مقابله با پرتاب ها را مطرح می‌کردند اما در واقعیت میدانی شاهد غافلگیری محض آن ها بودیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ادامه با بیان اینکه بعد از عملیات موشکی سپاه علیه پایگاه متجاوزان امریکایی حداقل ۹ سورتی پرواز مجروح به اردن و سرزمین‌های اشغالی منتقل شد و تعدادی بالگرد شینوک مجروحان را به بیمارستان امریکا در بغداد منتقل کردند،اظهار کرد: بعد از جنگ جهانی دوم سابقه نداشته که تیری علیه امریکا شلیک شود و کشوری مسئولیت آن را بپذیرد و این اقدام موشکی که در واکنش به ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی و با اجماع جمعی در همه گروه ها و اقشار مردم به صورت دقیق و حساب شده انجام شد فصل جدیدی را در  تحولات منطقه رقم زد.

وی اراده  اجرای عملیات شهید سلیمانی را مهم‌تر از خود عملیات توصیف و تصریح کرد:  ۱۳ فروند موشک در این عملیات علیه پایگاه متجاوزان امریکایی شلیک شد اما ما حتی پیش بینی شلیک چند هزار موشک در صورت حماقت امریکایی ها را کرده بودیم.

سردار حاجی زاده هدف قرار دادن ۵۲ مرکز فرهنگی ایران را یک بلوف امریکایی دانست و اظهار کرد:امریکایی ها عمدتا با انجام عملیات روانی و رسانه‌ای و مرعوب سازی کار خود را پیش می برند این بار برابر اقتدار و قدرت واقعی ایران اسلامی کاری از پیش نبردند .

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ادامه خطاب به مردم امریکا گفت: مردم امریکا می‌بایست از وقایع اخیر درس بگیرند و به حاکمان خود فشار بیاورند تا به تجاوزگری خود پایان داده و داوطلبانه از منطقه خارج شوند ماندن آنها چیزی جز مفتضح شدن و خسران بیشتر نخواهد بود.

وی با توصیه به برخی کشورهای منطقه که آمریکا از آنها به عنوان نقاط حیاتی خود یاد کرده بود ، گفت :آمریکایی‌ها نه تنها به خاطر منافع کشورهای عربی وارد جنگ نمی شوند بلکه برای منافع خود نیز وارد جنگ نمی شوند؛ ملت های  منطقه باید تصمیم بگیرند که مانند پارلمان عراق خروج امریکایی ها را دنبال کنند ، در غیر اینصورت گروه‌های مقاومت این مهم را رقم خواهند زد.

سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه خون شهید سلیمانی سیل و سونامی ایجاد می‌کند که همه مخالفان را غرق خواهد کرد، گفت:سیلی ایران قرائت رمز عملیات بود و اقدامات بعدی توسط گروه‌های مقاومت رقم خواهد خورد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با تاکید بر اینکه در صورت تداوم حماقت امریکایی ها حداقل پنج هزار کشته روی دست آنان می‌گذاشتیم، گفت: اجرای  این عملیات در مقایسه با خون بهای شهدا اندک است ؛ خونبهای سردار سلیمانی خروج آمریکا از منطقه است هرچند بی‌خاصیت کردن پایگاه امریکایی ها و شکست هیمنه آنان یک عملیات بزرگ نظامی محسوب می شود.

سردار حاجی زاده در ادامه به یکی از وجوه برجسته عملیات موشکی شهید سلیمانی اشاره و تصریح کرد : ۱۵ دقیقه بعد از عملیات یک عملیات جنگ الکترونیک بزرگ انجام شد و هواپیماهای بدون سرنشین امریکا برای لحظاتی از کنترل آنها خارج شدند و این اقدام ضربه روحی بزرگی به آنها زد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان با بیان اینکه وجود حاج قاسم تحول و شهادتش انقلابی بزرگ در منطقه ایجاد کرد ، گفت : امروز به میزانی از توانمندی و قدرت دست یافته ایم که دشمنان دیگر نمی توانند ما را تهدید کنند ،پس با اطمینان از اقتدار و امنیت خود و با وحدت و همدلی باید در مسیر رفع مشکلات گام برداریم.